środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Czas na nową bieżnię. Kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego

2017-06-16 10:44:27 (ost. akt: 2017-06-17 19:28:38)
Ostatnią inwestycją wykonaną z obywatelskich pieniędzy był plac przy SP nr 19 w Elblągu

Ostatnią inwestycją wykonaną z obywatelskich pieniędzy był plac przy SP nr 19 w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W poniedziałek (19.06) zostanie oddana do użytku nowa bieżna przy Zespole Szkół nr 1, na osiedlu Nad Jarem. Inwestycja wykonana w ramach budżetu obywatelskiego będzie służyła wszystkim mieszkańcom Elbląga.

Modernizacja istniejącej bieżni przy ZS nr 1 na ul. Korczaka w głosowaniu budżetu obywatelskiego 2015/2016, zdobyła w okręgu numer 2 najwięcej, bo aż 611 głosów. Wnioskodawczyni zadania wskazywała, że należy tu przede wszystkim zmienić nawierzchnię obiektu: z żużlowej na syntetyczną.

— Istniejąca bieżnia mieści się na terenie szkoły, która posiada monitoring zewnętrzny przez co obiekt jest bezpieczny. Jest ogólnodostępna i cieszy się zainteresowaniem biegaczy, jednak jej stan obecny nie pozwala w pełni z niej korzysta. Żużlowa nawierzchnia bardzo się kurzy i często zarasta trawą i chwastami. Natomiast po opadach tworzą się kałuże. Zmiana nawierzchni poprawi standard korzystania z obiektu, zwiększy jego bezpieczeństwo i zainteresowanie nim. Dodatkowo umożliwi korzystanie z bieżni przez cały rok — uzasadniała Małgorzata Dubnowska-Borczak, autorka wniosku.

Po zwycięskim głosowaniu i zaakceptowaniu tej inwestycji, w styczniu br. miasto ogłosiło przetarg na wykonanie zadania. Żużel, którym do tej pory posypana była bieżnia został przerzucony na drogę dojazdową znajdującą się po drugiej stronie budynku szkoły, rozplantowany i zagęszczony. W trakcie prac powstała trzytorowa bieżnia okrężna, poliuretanowa o długości ok. 200 metrów. Przy nowej bieżni pojawiły się również cztery nowe lampy, a cały obiekt został odwodniony i podłączony do istniejącej w tym miejscu kanalizacji deszczowej. Prace kosztowały ponad 346 tys. zł i wykonywała je firma z Elbląga.

W poniedziałek (19.06) w samo południe bieżnia zostanie oddana do użytku. W godzinach przedpołudniowych będzie służyła uczniom ZS nr 1 uatrakcyjniając zajęcia sportowe, a w godzinach popołudniowych będzie ogólnodostępnym miejscem do aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców osiedla jak i wszystkich chętnych elblążan.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mmmmm #2267541 | 109.241.*.* 16 cze 2017 23:48

    Ostatnią z wykonanych z budżetu obywatelskiego prac był remont chodnika między ul. Próchnika a Robotniczą

    ! - + odpowiedz na ten komentarz