środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Lira, FC Ogórki, Drużyna Pierścienia. Oto zwycięzcy naszego turnieju [zdjęcia]

2017-06-17 21:48:38 (ost. akt: 2017-06-18 22:26:54)
Drużyna Pierścienia w pamiątkowym zdjęciu z Bartoszem Białkowskim

Drużyna Pierścienia w pamiątkowym zdjęciu z Bartoszem Białkowskim

Co to były za emocje. II Turniej Drużyn Podwórkowych Dziennika Elbląskiego za nami. Efektowne akcje, piękne bramki, gorycz porażki i smak zwycięstwa. Tego wszystkiego byliśmy świadkami w sobotę na boiskach przy ul. Skrzydlatej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Blisko 200 osób, młodszych i tych starszych, w sobotę grało w piłkę nożną na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu przy ul. Skrzydlatej, gdzie odbył się II Turniej Drużyn Podwórkowych „Dziennika Elbląskiego”.

Turniej rozegraliśmy w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, 13-16 lat oraz open. Dla najlepszych mieliśmy medale, nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy. W sumie tego dnia na trzech boiskach rozegrano blisko 50 meczów, w których kibic obejrzeli 213 bramek, co daje wysoką średnią czterech goli na spotkanie. W kat. do 12 lat triumfowała Drużyna Pierścienia z Elbląga, która wygrała wszystkie mecze, a drugie miejsce zajęła ekipa Bravo, która przyjechała do nas z Gdańska.

Ciekawy przebieg miała również rywalizacja w kat. 13-16 lat. Zwyciężyły FC Ogórki, które poniosły w całym turnieju tylko jedną porażkę. W kat. open po raz drugi nasz turniej wygrała Lira Lighting. Tym razem w finale zmierzyła się z Agatem Jegłownik. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, a zwycięstwo Lirze zapewnił gol Tomasza Damnica strzelony w drugiej połowie.

Medale i nagrody uczestnikom wręczali wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak, wiceprezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Płoski, dyrektor biura senatora Jerzego Wcisły Sylwia Warzechowska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu Marek Wnuk.
JK, AKT
Kat. 12 lat i młodsi
1. Drużyna Pierścienia Elbląg
2. Bravo Gdańsk
3. Szkółka Piłkarska Elbląg I
4. Polonia Markusy
5. Gronowiacy
6. Szkółka Piłkarska Elbląg II
Najlepszy bramkarz: Maciej Pawełoszek (Drużyna Pierścienia)
Król strzelców: Jakub Błaszczyk (Drużyna Pierścienia)

Drużyna Pierścienia: Maciej Pawełoszek - Paweł Saunders, Borys Duda, Jakub Kolpert, Jakub Błaszczyk, Jakub Bewicz, Dominik Czachorowski, Filip Moneta, Denis Van Ieperen.

Kat. 13-16 lat
1. FC Ogórki
2. FC Tolkmicko
3. Elward
4. NEZ 14 Orły
Najlepszy bramkarz: Patryk Hawryszko (FC Ogórki)
Król strzelców: Olaf Grabowski (FC Tolkmicko)

FC Ogórki: Marcin Choma, Paweł Mazurek, Mateusz Brzozowski, Max Kukałowicz, Hubert Dąbrowski, Michał Lewandowski, Dawid Spychalski, Patryk Hawryszko, Oskar Junik, Dawid Mazurek.

Kat. open
1. Lira
2. Agat Jegłownik
3. Gwardia
4. Asfalt
5. Goliaci
6. Oldboje
7. FC Athletic
8. Mistyczni
Najlepszy bramkarz: Kacper Kurkiewicz (Lira)
Najlepszy strzelec: Damian Bałachowski (Gwardia)

Lira: Tomasz Damnic, Tomasz Chęsy, Marcin Grubecki, Karol Kliński, Kacper Kurkiewicz, Jan Rogala, Michał Rogala, Grzegorz Żak, Kamil Żmijewski.http://m.wm.pl/2017/06/orig/nasi-patroni-partnerzy-394977.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB