Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Gala Taneczna Cadmans już we wtorek

2017-06-19 10:27:50 (ost. akt: 2017-06-19 12:31:39)
Gala Taneczna Cadmans

Gala Taneczna Cadmans

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

To będzie już szósta Gala Taneczna Cadmansa. Impreza, która odbędzie się we (wtorek 20.06), jest podsumowaniem rocznej pracy dzieci, młodzieży i dorosłych uczęszczających na zajęcia taneczne w Cadmansie.

Tegoroczna gala Cadmansa odbędzie się w najbliższy wtorek w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu (godz. 18). Podczas gali zaprezentowane zostaną wszystkie style taneczne, jakie Centrum Tańca Cadmans ma w swojej ofercie. Tancerze zaprezentują się w różnych stylach: porzez balet, modern, taniec współczesny do jazzu, hip hopu, dancehallu czy afro dance. Nie zabraknie również gorących rytmów salsy. Miłośniczki kubańskich, latynoskich i orientalnych rytmów również od wielu tygodni przygotowują się do prezentacji. Będziemy mieli także okazję zobaczyć w akcji nasze elbląskie cheerleaderki, zasmakować energetycznej zumby i bokwy.

— Do szkoły uczęszczają osoby w różnym wieku. Mamy grupy złożone z najmłodszych, nawet 4-letnich tancerzy, ale na nasze zajęcia przychodzą także i osoby po 60. Mając tak duży przekrój wiekowy, pomyśleliśmy, że byłoby fajnie pokazać elblążanom, że można tańczyć nie tylko w turniejach, ale również amatorsko, dla siebie i mieć z tego świetną zabawę. Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie gali tanecznej — wyjaśnia Aneta Orłowska z CT Cadmans.

Tancerze przygotowania do VI gali rozpoczęli już trzy miesiące temu.
— Trzeba pamiętać, że podczas gali tańczymy na deskach teatru, gdzie oświetlenie, perspektywa i cały anturaż jest nieco inny, niż na turniejach. Stąd układamy specjalną choreografię, bardziej spektakularną, teatralną. Do tego dochodzą oczywiście bogate stroje, ozdoby i makijaż, by efekt końcowy był spójny i olśniewający. Będzie na co popatrzeć — zachęca Aneta Orłowska.

Bilety w cenie 25 zł są do nabycia w siedzibie CT Cadmans, ul. Królewiecka 21B.
— Działalność naszego stowarzyszenia stanowi inicjatywę ukierunkowaną na promocję tańca wśród mieszkańców regionu. Zależy nam na promocji i upowszechnianiu zdrowego stylu życia - właśnie poprzez taniec i zajęcia ogólnorozwojowe — dodaje Aneta Orłowska. — Poprzez udział w turniejach i konkursach tanecznych oraz przez pokazy na imprezach sportowych staramy się wspierać wizję Elbląga jako prężnie rozwijającego się ośrodka w zakresie edukacji tanecznej — dodaje.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB