Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Projekt Liceum Plastycznego doceniony w Bonn

2017-06-19 16:16:04 (ost. akt: 2017-06-19 15:40:04)
 Career In Art

Career In Art

Autor zdjęcia: arch. Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Projekt Career In Art Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym wyróżniony został w Bonn.

Podczas tegorocznej europejskiej konferencji Best practice results from Erasmus. A European conference on Dissemination and Impact in the School Sector na temat upowszechniania i oddziaływania projektów Erasmus+ w szkołach projekt Career In Art realizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym został wskazany jako jeden z przykładów dobrych praktyk. Tym samym szkoła znalazła się wśród czterech najlepszych placówek w Polsce.

Konferencja odbyła się w dniach 17-23 maja w Bonn. Przedstawiono na niej około 130 najlepszych projektów będących przykładami dobrych praktyk w dziedzinie edukacyjnej. Z okazji 30-lecia programu Erasmus zorganizowano wystawy i warsztaty, gdzie swoje miejsce miały również działania nauczycieli i uczniów Liceum Plastycznego.

Projekt Career In Art realizowany był od 2014 do 2017 roku we współpracy ze szkołami artystycznymi ze Słowenii, Rumunii, Belgii, Turcji i Słowacji. Skierowany był do młodych artystów, którzy w swoim rozwoju uwzględniać muszą zarówno odkrywanie pasji i talentów, jak i praktyczne aspekty, takie jak zdobycie zawodu czy radzenie sobie na rynku pracy. Podczas wizyt w partnerskich krajach uczniowie poznawali kulturę i sztukę regionów, zawierali nowe znajomości. Przede wszystkim jednak uczyli się nowych technik artystycznych, doskonalili umiejętności komunikacyjne w języku obcym. Niezwykle ważnym elementem projektu były działania zawodowe, takie jak tworzenie swojego portfolio czy spotkania ze specjalistami z zakresu rozwoju zawodowego.

Carrier in art to tylko jeden z wielu projektów w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Szkoła realizuje szereg przedsięwzięć dających uczniom możliwości zdobywania nie tylko wiedzy i umiejętności warsztatowych, ale także odkrywanie swoich zainteresowań, pasji i kształtowania przyszłej drogi zawodowej.
Anna Bazylczyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. er ce #2269603 | 83.21.*.* 20 cze 2017 14:50

    Wspaniała szkoła.Smutne to jednak że Oni kiedyś wszyscy uciekną z naszego miasta.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz