Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

2017-06-19 15:48:04 (ost. akt: 2017-06-19 15:53:10)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Od środy (21.06) kierowców czekają utrudnienia w ruchu.

W związku z kolejnym etapem robót związanych z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci cieplnej w ulicy Lotniczej związanych z usunięciem kolizji z planowanymi drogami dojazdowymi do wiaduktu nad linią kolejową, od 21.06.2017 r. (środa) zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Lotniczej od wjazdu do McDonalda i terenu PKS do skrzyżowania z odcinkiem ulicy Lotniczej w kierunku pętli autobusowej i dworca PKP.

Realizacja robót wymagać będzie całkowitego wyłączenia obu jezdni na tym odcinku. Objazd pomiędzy ulicą Lotniczą - Skrzydlatą a Al. Grunwaldzką poprowadzony zostanie ulicami: Fredry, Malborską i Fabryczną. Schemat z zakresem robót oraz wyznaczonym objazdem przedstawiono na mapce.

Dla komunikacji miejskiej funkcjonować będzie objazd z Al. Grunwaldzkiej do pętli autobusowej przy dworcu PKP przez teren PKS.

W związku z czasem potrzebnym na przebudowę sieci c.o. i kanalizacji sanitarnej oraz planowanym w najbliższych tygodniach wyłonieniem generalnego wykonawcy budowy wiaduktu i dróg dojazdowych opisana tymczasowa organizacja ruchu funkcjonować będzie do odwołania.

W środę (21.06) planowane jest frezowanie nawierzchni jezdni ul. Szarych Szeregów na odcinku od Al. Odrodzenia do ul. Rodziny Nalazków. Roboty te prowadzone będą przy zachowaniu przejezdności w obu kierunkach - obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Po usunięciu istniejących warstw bitumicznych wykonawca przystąpi do regulacji pokryw urządzeń podziemnych i prac przygotowawczych do wykonania nowych warstw nawierzchni.

Ułożenie pierwszej warstwy jezdni (warstwa wiążąca) planowane jest w weekend w dniach 23 –24 czerwca przy utrzymaniu ruchu wahadłowego. Wykonanie warstwy górnej (ścieralnej) planowane jest 1.07 (sobota) w godzinach przedpołudniowych przy całkowitym zamknięciu tego odcinka dla ruchu.
Informacja UM w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB