środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Puchar Polski nordic walking w Bażantarni

2017-06-22 16:04:33 (ost. akt: 2017-06-23 14:25:09)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Elbląg w najbliższą sobotę stanie się polską stolicą nordic walking.

Właśnie w najbliższą sobotę w elbląskiej Bażantarni odbędą się zawody Pucharu Polski w nordic walking. Na starcie ma się pojawić ponad 600 osób z całego kraju.

— Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu, w naszej wspaniałej Bażantarni, która idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny — mówi prezydent miasta Witold Wróblewski. — Zachęcam do udziału w zawodach. Zapraszam również do kibicowania.

Podczas sobotnich zawodów uczestnicy będą ścigali się na trzech dystansach: 5, 10 i 21 kilometrów. Wszystkie trasy będą przebiegały przez Bażantarnię. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km.

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego ósma edycja.
— Wyjątkowość PP polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia — informują organizatorzy.

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się siedem imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking i Santander Consumer Bank.

Podczas ostatnich tegorocznych zawodów PP, które odbędą się w Hajnówce 9 września, wylosowany zostanie wśród uczestników samochód Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z siedmiu edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.
red.

Program imprezy w Elblągu
godz. 10 start na 21 km
godz. 11 start na 10 km
godz. 11.20 otwarcie imprezy
godz. 11.35 rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km
godz. 12 start na 5 km
godz. 13.30 pokazy i występy artystyczne
godz. 14.30 dekoracje

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB