Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Popłyną dla chorej Mai

2017-06-28 15:09:45 (ost. akt: 2017-06-28 15:13:13)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Trzech mężczyzn, w tym policjant z Elbląga, podjęli wyzwanie przepłynięcia Kanału Elbląskiego z Ostródy do Elbląga na deskach SUP. Wszystko to dla 2-letniej dziewczynki, która od urodzenia jest niewidoma. Akcja ma na celu wsparcie leczenia Mai Miros z Elbląga i pozyskanie funduszy na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie.

Maja ma niecałe 2 latka, urodziła się w 24 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 620g i mierząc 27cm. W szpitalu przeleżała 3,5 miesiąca, 2 miesiące podłączona była pod respirator, przeszła martwicze zapalenie jelit, miała wyłonioną stopię przez rok. Maja od samego początku ma problemy z oczkami, jest niewidoma. Rodzice zbierają pieniądze na jej rehabilitację i przedszkole dla niewidomych w Sobieszewie, gdzie rodzice od września będą ją dowozić z Elbląga.

— Pomysł zrodził się spontanicznie na początku roku. Zainicjował go Przemek, który znał rodziców Mai i to on zadzwonił do mnie. Nie zastanawiałem się przez chwilę, gdyż lubię pomagać i lubię wyzwania. Startujemy o północy z czwartku na piątek (29/30 czerwca). Start będzie w Ostródzie. W plecakach będziemy mieli jedzenie i wodę. Czeka nas wiele trudności, w tym 5 pochylni i dwie śluzy. Najbardziej obawiam się wiatru, to on może nas ograniczać — mówi aspirant Jarosław Wojtowicz z elbląskiej komendy policji.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem trzech śmiałków przypłynie do Elbląga około godziny 20 w najbliższy piątek. Będzie ich można zobaczyć na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Ich trasa będzie monitorowana przez GPS oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
— W akcji może uczestniczyć każdy - do czego serdecznie zachęcamy - wystarczy wesprzeć Maję i jej rodziców na stronie pomagam.pl/dojazdmai, a każdy przepłynięty przez nas kilometr będzie łatwiejszy — mówi pomysłodawca Przemysław Jaśniewski.

— Chcemy także promować SUP, Kanał Elbląski i szlaki Warmii i Mazur, a trasę spływu chcemy pokonać w mniej niż 24 godziny. Czy się uda? Zobaczymy. Jest to do zrobienia — kończy Jarosław Mincewicz, uczestnik spływu.

Czy jest SUP?
SUP - Stand up Paddling jest połączeniem longboarda z kajakiem. Aby uprawiać ten sport należy mieć długa i wyporną deskę aby dało się na niej stać, oraz wiosło, za pomocą którego poruszamy się po akwenie.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ;) #2279896 | 91.241.*.* 6 lip 2017 09:14

    i udało m się. 19h43min. W bardzo złych warunkach pogodowych, przepłynęli jako pierwsi w Polsce Kanał Ostródzko Elbląski dla Mai. Gratuluję ekipie #projektSUPelblag Powitanie: https://www.facebook.com/agnieszka.bukow ska.77/videos/1506261426061668/

    ! - + odpowiedz na ten komentarz