Niedziela, 12 lipca 2020. Imieniny Brunona, Jana, Wery

Ukradł ciągnik z posesji. Daleko nie uciekł

2017-07-03 15:02:35 (ost. akt: 2017-07-03 15:06:11)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

51-letni mężczyzna ukradł w nocy rolniczy ciągnik z posesji w jednej z miejscowości koło Pasłęka. Daleko nie uciekł. Został zatrzymany w niedaleko położonej Marwicy. Był pijany, a na dodatek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży policjanci sprawdzili kierunki, w których mógł pojechać ciągnikiem sprawca.
— Jak się okazało już w niedaleko położonej Marwicy natknęli się na jadącego ciągnikiem mężczyznę. Okazało się, że kierujący kradzionym pojazdem z przyczepą to 51-letni Waldemar K. — informuje podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Okazało się, że 51-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 1,77 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Skradziony ciągnik o wartości 10 tysięcy złotych wrócił do właściciela, natomiast 51-latek trafił do policyjnego aresztu.

— Gdy wytrzeźwieje usłyszy trzy zarzuty: kradzieży, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do wyroku sądu. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia — dodaje podkom. Nowacki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB