Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Tak było na Świętojańskiej Familiadzie w Krasinie

2017-07-05 08:31:05 (ost. akt: 2017-07-05 08:39:01)
Krasin, gmina Pasłęk

Krasin, gmina Pasłęk

Autor zdjęcia: Aneta Dzięgo

Jak co roku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W Krasinie (gm. Pasłęk) odbyła się kolejna Świętojańska Familiada.

Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci m.in. specjalne pokazy policji i straży pożarnej, tradycyjnie już bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie i baseny z kulkami dla dzieci, stoisko "Przyjdź, zobacz a zrozumiesz" firmy Eco-Wind Construction S.A., gdzie dzieci mogły wziąć udział w rozmaitych eksperymentach i konkursach nagrodzonych fantastycznymi nagrodami. Oprócz konkursów dzieci brały udział także udział w konkursach organizowanych przez zaproszonych wolontariuszy. Wieczorem w asyście dorosłych puszczały na stawie własnoręcznie wykonane wianki świętojańskie.

Dorośli i młodzież rozegrali mecz piłki siatkowej: Krasin, Wiatraki, Ślimaki kontra reszta świata o puchar firmy ubezpieczeniowej Perfect Stanisława Jasiny. Jak przystało na gospodarzy imprezy, drużyna Krasina wygrała.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska zarówno Stowarzyszenia, zaproszonych sołectw, a także Banku Spółdzielczego od lat wspierającego nasze działania na rzecz lokalnej społeczności. Na stoiskach sołectw były zarówno rękodzieło jak i smaczne jedzenie z grilla czy też ciasto. W naczynia jednorazowe zaopatrzył nas www.kram-sa.pl

Jednym zdaniem: dla każdego coś dobrego.

Zaskoczeniem dla stałych bywalców Familiad był fakt przeniesienia części oficjalnej familiady oraz występów zespołów: Iza&Staszek, Hipnotic Plus Kids i Hipnotic Power Dance nad staw, przy jednoczesnym pozostawieniu przy świetlicy części muzyczno-tanecznej prowadzonej przez DJ Marcela.

Dodatkową atrakcją dla gości było połączenie Świętojańskiej Familiady Dniem Otwartym w Snails Garden w Krasinie. Mogli tam skosztować specjałów przygotowanych ze ślimaka, a także zaopatrzyć się w kosmetyki oparte na bazie śluzu ze ślimaka.

Cała impreza nie mogłaby się odbyć gdyby nie pomoc mieszkańców i sponsorów i partnerów: Eco-Wind Construction, Gminy Pasłęk, BP BS Z/S w Pasłęku, Spółdzielni Mleczarskiej w Pasłęku, Snails Garden, Pośrednictwo Finansowe i Ubezpieczeniowe Perfect Stanisław Jasina, policji, straży pożarnej, MOSiR Pasłęk, Solid Security, Kram S.A., firmy Anawell, Przedszkola Samorządowego Nr1 w Pasłęku

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB