środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Ulice Daleka i Peryferyjna doczekają się odnowy

2017-07-10 11:12:06 (ost. akt: 2017-07-10 11:16:58)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

Kolejne drogi w Elblągu zostaną poddane modernizacji. Tym razem remont czeka ulice Daleką i Peryferyjną.

Ratusz szuka firmy, która zajmie się odnową nawierzchni ulic Dalekiej i Peryferyjnej, wchodzące w skład drogi gminnej i stanowiące dojazd do gruntów rolnych położonych w tym obszarze.

Na zakres robót będzie się składało wykonanie nawierzchni bitumicznej obu ulic na odcinku ok. 270 metrów wraz z odnową poboczy i powierzchniowym odwodnieniem nawierzchni drogi oraz wykonanie nawierzchni podatnej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie pomiędzy budynkami ulicy Dalekiej 10 i 15, o długości ok. 235 metrów.
Roboty będą prowadzone w ten sposób, by zminimalizować czas wyłączenia jezdni z ruchu i zapewnić dojazdy do przylegających nieruchomości.

W lutym br., podczas spotkania Witolda Wróblewskiego z elblążanami z dzielnic Dębica, Stagniewo i Warszawskie Przedmieście prezydent informował, że został złożony wniosek do marszałka do tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
— Chcielibyśmy wykonać część drogi do Stagniewa - ulicę Daleką — mówił wtedy prezydent.

Roboty ruszą z chwilą podpisania umowy miasta z wykonawcą inwestycji. Ten będzie miał czas na zakończenie prac do 25 września br.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB