Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Anioły biegały w Aniołowie

2017-07-11 09:24:11 (ost. akt: 2017-07-11 09:28:34)

Autor zdjęcia: arch. Klubu Eko Gryf

W Aniołowie odbył się VI Piknik Organizacji Pozaządowych Powiatu Elbląskiego poprzedzający XIII Zlot Miłośników Aniołów.

W Pikniku Organizacji Pozarządowych udział wzięło 20 organizacji. Organizacje prezentowały swoje osiągnięcia i działania na rzecz lokalnych społeczności.

Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej na specjalnie przygotowanej na tą okazję mapie przeprowadził pokazowe marszobiegi na orientację. Zawody przeprowadzono za pomocą systemu SI -SPORT-IDENT czyli elektronicznego pomiaru czasu. Uczestnicy a zwłaszcza dzieci i młodzież po krótkim ale treściwym instruktażu nie mieli żadnych problemów z chipami, na które podobnie jak na „pendrivy” trzeba wgrać informację w tym wypadku czas znalezienia punktu kontrolnego /PK/, na którym znajdowała się stacja /urządzenie/ do wczytywania danych.

Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal i upominek. Budowniczy trasy i jednocześnie sędzia obliczeniowy pan Kazimierz SZULŻYCKI w profesjonalny sposób zachęcał wszystkich do uprawiania tej dyscypliny sportu. Po zaliczeniu wszystkich punktów kontrolnych zawodnik od ręki otrzymywał wydruk z osiągniętym czasem a także jakie czasy osiągnął pomiędzy poszczególnymi punktami, czyli krótko mówiąc gdzie popełnił błędy.

Mimo lekko deszczowej pogody, atmosfera była wspaniała, jak zawsze to bywa w Aniołowie. 
Informacja Klubu Eko Gryf

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Organizator #2284427 | 94.254.*.* 12 lip 2017 08:15

    Zapraszamy do Fromborka w dniu 6 sierpnia na godzinę 18 do udziału we Fromborskim Biegu Copernicusa! Regulamin i zapisy na stronie biegu na Facebooku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz