Sobota, 21 września 2019. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Źle odczytał mapy na Zalewie Wiślanym. Ukarany przez Straż Graniczną

2017-07-11 13:11:05 (ost. akt: 2017-07-11 13:16:02)

Autor zdjęcia: Morski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariuszem Straży Granicznej ukarali mandatem w wysokości 300 zł kapitana jachtu, który w miniony poniedziałek (10.07) przekroczył wbrew przepisom granicę państwową na Zalewie Wiślanym.

Jak informuje Morski Oddział Straży Granicznej, kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Gdańska, żeglowali po polskiej stronie Zalewu Wiślanego tuż przy granicy państwowej z Federacją Rosyjską.
— W pewnej chwili ich jacht, kierowany przez 56-latka, znalazł się po drugiej stronie granicy, wpływając na około 100 metrów na teren Federacji Rosyjskiej. Kiedy po zaledwie kilku minutach kapitan zawrócił jednostkę, po polskiej stronie czekali już na niego funkcjonariusze Straży Granicznej na poduszkowcu — informuje MOSG.

Mężczyzna tłumaczył, że nie dość dobrze znał akwen Zalewu Wiślanego i nieprawidłowo odczytał mapy. Za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom został ukarany 300-złotowym mandatem.

— Przypominamy, że na Zalewie Wiślanym przebiega granica Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską. Jej nieuprawnione przekroczenie podlega karze grzywny — dodaje MOSG.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB