środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Mieszkańcy z Moniuszki skarżą się: ruch na naszej ulicy, jak na autostradzie

2017-07-12 17:00:37 (ost. akt: 2017-07-12 17:30:50)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Mieszkańcy ulicy Moniuszki skarżą się duży ruch samochodowy na tej ulicy. — Mamy wrażenie że sąsiadujemy nie z parkiem miejskim lecz autostradą. Stałe przebywanie w takich warunkach powoduje, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, a nasze dzieci skupić uwagę na nauce bądź zabawie — napisali w petycji do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Jak twierdzą mieszkańcy ul. Moniuszki, nie pomagają spowalniacze ułożone na drodze - ich zdania ta ulica na odcinku między ulicami Szymanowskiego i Kopernika przypomina coraz częściej autostradę szybkiego ruchu.

Ten problem na ostatniej sesji Rady Miejskiej wskazywały prezydentowi miasta dwie elbląskie radne - Jolanta Janowska (PiS) oraz Irena Sokołowska (PO). Ta pierwsza w imieniu mieszkańców ulicy Moniuszki złożyła w tej sprawie interpelację.

— Mamy wrażenie że sąsiadujemy nie z parkiem miejskim lecz autostradą. Stałe przebywanie w takich warunkach powoduje, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, a nasze dzieci skupić uwagę na nauce bądź zabawie. Bezpieczne przekroczenie jezdni na skrzyżowaniu z ulicą Kopernika graniczy z cudem. Poza nadmiernym natężeniem dźwięku, utrudniającym korzystanie z mieszkań, należy podkreślić też fakt, że natężenie ruchu ulicznego na obecnym poziomie znacznie utrudnia wjazd oraz wyjazd każdego z nas z terenu nieruchomości. Bardzo często, szczególnie w godzinach wyjazdu oraz powrotu z pracy, wjazd na posesję możliwy jest wyłącznie w przypadku, gdy kierowca jadący z naprzeciwka dostrzeże problem i grzecznościowo zatrzyma pojazd na wysokości wjazdu blokując ruch tak, aby umożliwić nam wjazd.To nie do zniesienia; mamy też obawy o bezpieczeństwo naszych dzieci — wskazywała radna czytając petycję elblążan z tej części miasta.

Mieszkańcy ul. Moniuszki uważają, że w tej sytuacji przyczyną nadmiernego ruchu ulicznego jest fakt, iż ta ulica stanowi dogodny dojazd dla kierowców podróżujących z dzielnic Zawada lub Nad Jarem, którzy omijają w ten sposób ulicę Królewiecką - obecnie znacznie rzadziej uczęszczaną. A sąsiadującą z Moniuszki ulica Szymanowskiego jest też wykorzystywana jako alternatywny objazd dla autobusów dla skrzyżowania ulic 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska, którego zamknięcie wymusiła inwestycja związana z budową nowej trakcji tramwajowej. To stwarza dodatkowe problemy.

Mieszkańcy Moniuszki już raz zgłaszali w ratuszu ten problem. Najpierw pojawił się pomysł, by zrobić tę ulicę jednokierunkową. Potem planowano zainstalować w tym rejonie sygnalizację świetlną. Z planów jednak nic nie wyszło.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stary pryk #2285502 | 188.146.*.* 13 lip 2017 11:19

  A moje dziecko przez ten ruch na ul Moniuszki nie zdało do następnej klasy. Ja natomiast nie mogę spokojnie się masturbować bo mi nie chce stanąć. :( :-D

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kkk #2285462 | 109.241.*.* 13 lip 2017 10:44

  Ale ja mieszkam przy Grunwaldzkiej i też mi się nie podoba ten ruch samochodów. Jestem za wyłączeniem Grunwaldzkiej z ruchu. Przejdźmy na lotnie i balony, te nie generują hałasu. Mój wniosek, balon na każdym dachu. ahhahahahah.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janos #2284994 | 109.241.*.* 12 lip 2017 19:33

  Główne skrzyżowanie zamknięte, więc trzeba którędyś przejechać. Odblokują skrzyżowanie to i ruch się uspokoi. Wierzyć się nie chce, że są tacy ludzie, takie nieużytki społeczne

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. CIERPLIWOŚCI #2284978 | 78.88.*.* 12 lip 2017 18:56

   CIERPLIWOŚCI ... i tylko tyle

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pogięło Was #2284947 | 94.254.*.* 12 lip 2017 18:18

   Jak nie pasuje życie w mieście to proponuję przeprowadzić się na wieś. Z dala od ludzi i ulic. Na co Wy ludzie liczycie, że Wam ulicę zamkną ?qe

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)