Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Nowy parking w Pasłęku. Nie będzie problemów z parkowaniem na Starym Mieście [zdjęcia]

2017-07-14 13:49:10 (ost. akt: 2017-07-14 15:09:32)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Wcześniej kierowcy parkowali tutaj w błocie i stojącej wodzie. Przy skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Mickiewicza w Pasłęku w ciągu trzech miesięcy powstał parking na 50 miejsc. Dzięki tej inwestycji mają się zakończyć problemy kierowców ze znalezieniem wolnych miejsc postojowych na Starym Mieście.

Na parkingu wybudowanym przy skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Mickiewicza w Pasłęku kierowcy mają do dyspozycji 50 wydzielonych miejsc postojowych, w tym dla osób niepełnosprawnych oraz jedno miejsca dla autobusu. Powstała także droga dojazdowa z szerokim, dogodnym wjazdem i wyjazdem. Parking o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych został zbudowany z trwałej, efektownej kostki granitowej.

— Jeszcze kilka miesięcy temu ten plac wyglądał zupełnie inaczej: grząskie błoto, stojąca woda... — wspominał burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski podczas piątkowego uroczystego otwarcia parkingu. — Na Starym Mieście jest dużo sklepów, przedsiębiorców. Ten parking został wybudowany też z myślą o nich. By mieszkańcy, goście, którzy przyjeżdżają odwiedzić ich sklepy, firmy, mieli miejsce na pozostawienie swojego auta.

Parking oświetla w sumie 20 lamp zamontowanych na słupach o wysokościach 4 i 7 metrów. Zamontowano również sześć lamp "doziemnych" podświetlających sąsiadujące z parkingiem zabytkowe mury obronne.
Obiekt został wyposażony także w elementy małej architektury: 13 ławek, 10 koszy. Dokonano nasadzeń drzew i krzewów.

Nowy parking ma rozwiązać problem z parkowaniem w pobliżu pasłęckiego Starego Miasta.
— Ta inwestycja była potrzebna. Wielokrotnie mieszkańcy krążyli samochodami wokół, żeby znaleźć miejsce do zaparkowania — przyznaje przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku Edward Skalij. — Teraz takiego problemu nie będzie. Musimy myśleć także o tych osobach, które przyjeżdżają do Pasłęka, by miały gdzie zostawić samochód i zwiedzić miasto. Mamy kolejne piękne miejsce.

Władze Pasłęka cieszą się także z szybkiej realizacji inwestycji. Wykonawca miał czas do końca sierpnia. Tymczasem parking powstał w trzy miesiące i już służy mieszkańcom i turystom.
— Udało się nam maksymalnie skrócić czas realizacji, bo wiedzieliśmy jak bardzo ważny jest ten parking na potrzeby mieszkańców — mówi Dariusz Pylak, właściciel firmy Granit ze Strzegomia.

Budowa parkingu kosztowała 1 mln 275 tys. zł i została sfinansowana z kasy Pasłęka. W jego pobliżu znajduje się m.in. park rekreacyjno-edukacyjny wybudowany za 2,8 mln zł, którego atrakcje przyciągają nie tylko mieszkańców z całego Pasłęka, ale także okolicznych miast.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bezradny #2289948 | 46.112.*.* 19 lip 2017 16:55

    zabrakło niestety informacji dla przyjezdych ze praking już otwarty dalej samochody parkują po trawnikach i uliczkach a parking stoi niestety pusty

    ! - + odpowiedz na ten komentarz