środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Raport PZPN. Olimpia Elbląg przeważnie nisko w rankingach. Ale bufet trzyma poziom

2017-07-17 17:04:57 (ost. akt: 2017-07-17 17:22:58)
W poprzednim sezonie średnio na mecz piłkarzy Olimpii na stadion przy ul. Agrykola przychodziło 755 osób — wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej

W poprzednim sezonie średnio na mecz piłkarzy Olimpii na stadion przy ul. Agrykola przychodziło 755 osób — wynika z raportu przygotowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport dotyczący organizacji i bezpieczeństwa m.in. w II lidze. Olimpia Elbląg w kategorii ogólna organizacja meczów otrzymała ocenę 3,71. Gorzej wypadł tylko jeden klub, Gryf Wejherowo.

Raport pt. „Organizacja i stan bezpieczeństwa meczów szczebla centralnego PZPN” przygotował Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN. Dokument obejmujący miniony sezon powstał na podstawie 2380 raportów: ankiet delegatów meczowych, sędziów, klubowych koordynatorów ds. współpracy z kibicami. W raporcie możemy pozyskać informacje na temat m.in.: frekwencji, oceny przygotowania kiosków gastronomicznych i sanitariatów, dostępności obiektów dla osób niepełnosprawnych, warunków pracy mediów, incydentów stadionowych oraz po raz pierwszy stanu boisk piłkarskich/muraw.
Przy ocenianiu zastosowano skalę 1-6.

Olimpia w ramach ogólnej organizacji meczu otrzymała notę 3,71 i to dało jej przedostatnie miejsce wśród II-ligowców. Gorzej został oceniony tylko Gryf Wejherowo (3,41). Klasyfikację otwierają: Rozwój Katowice (4,94), Puszcza Niepołomice (4,59) i ROW 1964 Rybnik (4,59).

— Nie jest aż tak źle — mówi dyrektor elbląskiego klubu Kamil Czyżak. — Na taką ocenę wpłynął m.in. trwający remont naszego budynku klubowego. W związku z tym zawodnicy musieli przenieść się do pobliskiej szkoły. Poza tym ze względów bezpieczeństwa musieliśmy zamknąć jedną z przeciwległych trybun. Od nowego sezonu na pewno będzie lepiej. Opinie delegatów są subiektywne.

Z raportu wynika, że stadion przy ul. Agrykola odwiedziło w ciągu całego sezonu prawie 13 tys. osób (średnia na mecz 755).

Olimpia nisko została także oceniona jeżeli chodzi o stan przygotowania boiska. Nota 3,54 dała jej 15 miejsce w klasyfikacji II-ligowców. Najlepiej na tym polu zaprezentował się GKS Bełchatów, który otrzymał notę 5,07, przed Polonią Warszawa 4,64.
— Zawsze dbamy o jak najlepsze przygotowanie boiska. W lecie nie tylko cały czas podlewamy murawę, ale także kosimy i wałujemy trawę, a na wiosnę dbamy, by całe boisko, bez żadnych usterek, było w pełni przygotowane do gry — deklaruje Czyżak.

Jeżeli chodzi o ocenę warunków pracy dla dziennikarzy, to działacze z klubu przy ul. Agrykola mają trochę do zrobienia. Na razie ocena 3,82 dała Olimpii 12 miejsce. Najlepsza w tym zestawieniu jest Siarka Tarnobrzeg (4,53).

Pod lupę autorzy raportu wzięli również proaktywność stewardów czy politykę informacyjną klubu. II-ligowiec z Elbląga w tych dwóch rankingach zajął 16 miejsce, otrzymując odpowiednio noty 3,76 oraz 3,65. Dla odmiany dobrze wypadł pod względem przygotowania punktów gastronomicznych. Nota 4,15 dała mu siódme miejsce.

— Na pewno będziemy chcieli wprowadzić wiele poprawek nie tylko na stadionie, ale także dla samych kibiców — stwierdza dyrektor Czyżak. — Wiele spraw i dotychczasowych problemów zapewne rozwiąże nam oddanie do użytku nowoczesnego budynku klubowego, które jest zaplanowane na jesień tego roku.
JK

Raport można znaleźć tutaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB