Poniedziałek, 24 czerwca 2019. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Jechał ścigaczem bez tablicy i licznika

2017-07-18 12:16:57 (ost. akt: 2017-07-18 12:19:48)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-latka, który kierował motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nim mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a co więcej do 2018 roku posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Policjantów oprócz zdjętej tablicy rejestracyjnej zainteresował również brak… liczników oraz sam stan techniczny motocykla wyglądającego właśnie bardziej jako sprzęt kaskaderski niż pojazd do poruszania się po drodze.

- Po sprawdzeniu w bazie motocykl figurował jako taki o pojemności 125 cm sześciennych – mówi policjant dokonujący kontroli. – Sam kierujący natomiast jak wynika ze sprawdzeń był wielokrotnie karany za jazdę bez uprawnień. Karany mandatami aż w końcu skierowano wniosek do sądu a ten wydał wobec 20-latka zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Mężczyzna otrzymał wezwanie do stawienia się w komendzie, natomiast jego motocykl odholowano na policyjny parking. Teraz wyjaśnione zostanie pochodzenie motocykla oraz to do kogo w rzeczywistości on należy bądź należał. 20-latek odpowie za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC, tablic rejestracyjnych i badania technicznego oraz za złamanie sądowego zakazu kierowania. Za ten czyn może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB