Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Istnieją od pół roku, już odnoszą sukcesy. Grupa Nordic Walking Pasłęk [zdjęcia]

2017-07-21 09:34:58 (ost. akt: 2017-07-21 09:41:04)

Autor zdjęcia: nadesłane

Od pół roku działa grupa Nordic Walking Pasłęk. W jej skład wchodzą nie tylko pasłęczanie, ale także kijkarze z Elbląga i okolic. Na swoim koncie ma już poważne sukcesy.

— Nordic walking to forma aktywności, która podbija cały świat, ale to Polska jest krajem, w którym nordic walking jest najbardziej popularny — informuje Marcin Jankowski, pochodzący z Elbląga instruktor i sędzia nordic walking z NW Pasłęk.

Grupa kijkarzy z Pasłęka jest jedną z najkrócej istniejących, ale już zanotowała spore sukcesy.
— Na co dzień spotykamy się w miejscowym Parku Ekologicznym i w elbląskiej Bażantarni — mówi Marcin Jankowski. — Dla bardziej zaawansowanych proponuję zajęcia siłowe, szybkościowe, takie które pozwolą rozwinąć tężyznę fizyczną. Początkujący mogą liczyć na pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu i naukę poprawnej techniki marszu.

W tym roku zawodnicy z Pasłęka za główny cel sportowy obrali udział w Pucharze Bałtyku, największym cyklu w kraju. Składa się na niego osiem startów. Dotychczas odbyły się trzy imprezy w Gdańsku, Kobylnicy i Żukowie. Wystartowało w nich kilkunastu kijkarzy z NW Pasłęk, którzy zajmują czołowe lokaty w kategoriach wiekowych.

Pierwsze miejsca zajmują startujący na 5 kilometrów Anna Szarszunowicz i Marcin Jankowski. Na drugich pozycjach plasują się: Magda Bujnicka (5 km), Marcin Bujnicki (10 km) i Mateusz Rębowski (5 km), czwarty jest Sławomir Gibas (5 km), a piąta Beata Jankowska (5 km). W klasyfikacji drużynowej pasłęczanie zajmują piątą pozycję.

Drużyna z Pasłęka już 9 września wystartuje w mistrzostwach Polski w Berlinku na dystansach 5 i 10 km. Zawody jednocześnie będą eliminacją do mistrzostw Europy na 5 km.

Grupa Nordic Walking Pasłęk cały czas jest otwarta na nowe osoby, które chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury.
— Chętni chcący spróbować swoich sił w nordic walking proszę o kontakt poprzez naszego facebooka (www.facebook.com/nwpaslek/) , lub e-mail (jankowski.marcin@poczta.fm) — apeluje Marcin Jankowski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Organizator #2292363 | 94.254.*.* 22 lip 2017 07:30

    Zapraszam na Fromborski Bieg Copernicusa. Zapisy na naszej stronie na Facebooku.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz