Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Pochylnia Oleśnica nadal nieczynna

2017-07-22 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-21 10:56:55)

Autor zdjęcia: arch. Starostwa Powiatowego w Elblągu

W związku z awarią maszynowni, pochylnia Oleśnica na kanale Elbląskim pozostaje nieczynna do odwołania.

W kwietniu w trakcie przeglądu pochylni Oleśnica odkryto usterkę jednego z kół zębatych. Ze względu na jego stan techniczny zdecydowano o zamknięciu pochylni.

Transportowy Dozór Techniczny, po przeprowadzeniu badań technicznych mechanizmów pochylni Kanału Elbląskiego, dopuścił do eksploatacji cztery pochylnie: Buczyniec, Kąty, Jelenie i Całuny. Na pochylni Oleśnica stwierdzono usterkę jednego z zabytkowych 160-letnich kół zębatych. Ze względu na jego stan techniczny pochylnia ta będzie nieczynna do odwołania.

Awaria powstała wskutek usterki prawego koła sprzęgłowego. Jest to żeliwne koło zębate o średnicy niespełna 1 metra i wadze 1 tony. Zamówiona w to miejsce część zamienna została dostarczona przez wykonawcę wadliwa i RZGW w Gdańsku odmówił jej odbioru.

Próby doraźnej naprawy części przez wykonawcę nie zostały zaakceptowane przez Transportowy Dozór Techniczny. Spowodowało to konieczność ponownego wykonania zamiennego koła. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć nowy element do 29 lipca 2017r.

Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników pochylni, przeprowadzenie prowizorycznych napraw maszynowni okazało się niemożliwe.
Informacja Starostwa Powiatowego w Elblągu


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB