Wtorek, 25 czerwca 2019. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Aplikacja Kraina Buka już dostępna. Odkryj Park Wysoczyzny Elbląskiej

2017-07-22 14:00:00 (ost. akt: 2017-07-21 11:09:57)
Suchacz położony jest nad Zalewem Wiślanym, około 15 km od Elbląga, na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Miejscowość znajduje się na trasie Kolei Nadzalewowej (obecnie nieczynnej).

Suchacz położony jest nad Zalewem Wiślanym, około 15 km od Elbląga, na obszarze Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Miejscowość znajduje się na trasie Kolei Nadzalewowej (obecnie nieczynnej).

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Kraina Buka to idealny przewodnik dla wszystkich turystów chcących poznać urokliwe miejsca, zabytki, pomniki przyrody i inne atrakcje Wysoczyzny Elbląskiej

W sklepie Google Play pojawiła się właśnie darmowa aplikacja mobilna – Kraina Buka, która powstała w ramach projektu Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pod nazwą „Kraina buka w ekranik stukaj! – Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyny Elbląskiej”.

Projekt zrealizowano przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Elbląg oraz budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Kraina Buka to idealny przewodnik dla wszystkich turystów chcących poznać urokliwe miejsca, zabytki, pomniki przyrody i inne atrakcje Wysoczyzny Elbląskiej.

Aplikacja to m.in. interaktywna mapa promująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe tego obszaru oraz gra terenowa „Zdobywca Wysoczyny Elbląskiej”. Gra jest doskonałym sposobem na to, aby aktywnie pokonać wyznaczoną trasę po wyselekcjonowanych, najciekawszych miejscach; sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o tej przepięknej krainie.

— Każdy, kto odwiedzi wszystkie punkty w grze i rozwiąże zadania otrzyma wirtualną odznakę „Zdobywcy”, którą będzie mógł wymienić na znaczek z logo parku w naszej siedzibie przy ul. Bohaterów Westerplatte 18 w Elblągu — zaprasza koordynator projektu, Marta Piekarska z Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Aplikacja poprowadzi nas także przez szlaki turystyczne: rowerowe i piesze. Będziemy cieszyć się pięknymi widokami, nie martwiąc się tym, że podczas wędrówki czy rajdu możemy się zgubić. Przy użyciu aplikacji możemy zrobić sobie zdjęcie w ciekawym miejscu, z wirtualną ramką lub wirtualnym zwierzęciem i udostępnić je np. na Facebooku. A jeśli zobaczymy na szlaku dzikie wysypisko, ślady działalności kłusowników, pożar lub inne zagrożenie to możemy skorzystać z ikonki Zgłoszenie.

Poprzez dodanie zdjęcia, krótkiego opisu i udostępnieniu lokalizacji poinformujemy pracowników Parku o wszystkich nieprawidłowościach.
— "Kraina Buka w ekranik stukaj. Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej", to pełna nazwa aplikacji i idea, która nam przyświeca przy jej tworzeniu. Mamy nadzieję, że z aplikacji korzystać będą nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Elbląga. Bowiem często jest tak, że nie znamy naszej najbliższej okolicy. A nasz Park ma wiele pięknych zakątków — mówi Alicja Nowak, dyrektor Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Powstanie aplikacji wsparło finansowo także Nadleśnictwo Elbląg.
— Nadleśnictwo chętnie angażuje się w takie inicjatywy, dlatego że zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu i udostępnianiu lasu turystom przyjeżdżającym w ten region, ale także mieszkańcom którzy chętnie odwiedzają lokalne lasy — powiedział Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. — Dzięki naszej aplikacji możliwe będzie zapoznanie się z ciekawostkami, jakie oferuje las, a także dowiedzieć się gdzie są szlaki czy rozbudowywana przez nas drobna infrastruktura turystyczna. Pozwoli także turystom łatwiej odnaleźć się w lesie. Pragniemy zwrócić uwagę na to, że dzięki aplikacji będziemy mogli na bieżąco aktualizować wszelkie zmiany zachodzące w terenie oraz ciągle rozbudowywać informację na temat tego bardzo atrakcyjnego obszaru dla uprawiania szeroko pojętej turystyki.

Aplikacja została przygotowana przez Grupę WM i dostępna jest bezpłatnie w Google Play (system Android).

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB