Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Milky Wishlake zagra w Mjazzdze

2017-07-24 18:00:09 (ost. akt: 2017-07-24 12:47:00)

Autor zdjęcia: arch. klubu Mjazzga

Oczarował publiczność na festiwalach takich jak Spring Break czy Open'er Festival. Podczas bardzo kameralnego koncertu swój najnowszy materiał na scenie klubu Mjazzga Milky Wishlake zaprezentuje w sobotę 29 lipca.

Pod pseudonimem Milky Wishlake kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Mieliśmy niedawno okazję oklaskiwać go w Elblągu przy okazji koncertu grupy Quantum Trio w Mjazzdze, gdzie zaprezentował się jako kapitalny młody pianista. Tym razem zaprezentuje materiał ze swojego solowego projektu w bardzo kameralnej odsłonie.

Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego, w Rotterdamie. Po powrocie do Polski zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki. Laureat m.in. I nagrody na festiwalu Eurosong 2013, Muzyka na Plan 2014 (festiwal filmów niemych z oprawą muzyczną wykonywaną na żywo). Zdobywca wyróżnienia na Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie.

Milky Wishlake wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną, wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W połączeniu z oryginalnymi eksperymentami z elektroniką i fortepianem tworzy różnorodne stylistycznie i nastrojowo utwory. Wśród inspiracji artysta wymienia przede wszystkim dokonania takich zespołów i artystów jak Queen, Kendrick Lamar, Björk, Talk Talk, a także dźwięków szeroko pojętego undergroundu muzyki tanecznej. Dziennikarze stawiają go obok Sohna, Burial czy How To Dress Well.

Jako Milky Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, 20-minutową EP–ką pt. „Five Contemporary Songs”, która zwróciła uwagę środowiska muzycznego i doprowadziła muzyka do podpisania kontraktu z wytwórnią NEXTPOP.

Milky Wishlake wystąpił na Spring Break Festival, dwukrotnie w ramach Open’er Festival oraz Liveurope Showcase w warszawskiej Stodole, podczas Targów Muzycznych „co jest grane”, a także na serii znakomicie przyjmowanych koncertów w południowej Polsce.

Debiutancki album artysty pt. „Wait For Us” został wydany pod szyldem NEXTPOP Songwriters’ Label 26.02.2016 roku.

Mjazzga, sobota 29-07-2017 godz. 20:15. Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.
Informacja klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB