Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Sześćdziesiąte urodziny Aeroklubu Elbląskiego

2017-08-07 12:47:54 (ost. akt: 2017-08-07 14:30:03)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Już w sobotę (12.08) Aeroklub Elbląski będzie świętował swoje 60 urodziny.

Już w sobotę , o godz. 11, Aeroklub Elbląski zaprasza mieszkańców na swoje sześćdziesiąte urodziny (ulica Lotnicza 8b).
— Chcemy, by ten radosny dla nas dzień mieszkańcy spędzili wspólnie z nami, podziwiając pokazy lotnicze oraz uczestnicząc w wielu przygotowanych atrakcjach — mówi Michał Jaremczuk z Aeroklubu Elbląskiego.

A tych nie zabraknie, przygotowano m.in.: akrobację samolotową w wykonaniu Artura Kielaka (samolot XA-41), akrobacje szybowcowe, pokaz samolotu TS-8 Bies (jeden z dwóch latających w Polsce egzemplarzy), skoki spadochronowe, pokaz wiatrakowca, pokazy paralotni z napędem, loty zapoznawcze i widokowe (samoloty i szybowce).

Aeroklub Elbląski powstał w 1957 roku, jako filia Aeroklubu Gdańskiego (koło lotnicze nr 2). W 1961 roku stał się samodzielną jednostką i rozpoczął kształcenie adeptów sztuki lotniczej i robi to do dzisiaj.

Jest również miejscem, w którym możliwe jest realizowanie swoich pasji lotniczych w zakresie modelarstwa, skoków spadochronowych, lotów szybowcowych i samolotowych.

Najstarszą sekcją Aeroklubu Elbląskiego jest sekcja szybowcowa, która rozpoczęła swoją działalność w 1957 roku. W 1963 roku powstała sekcja samolotowa, a pięć lat później sekcja spadochronowa. Przez 60 lat działalności aeroklub wyszkolił wielu pilotów szybowcowych, samolotowych, spadochroniarzy i modelarzy.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB