Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Malarstwo Iwony Dombek-Rybczyńskiej

2017-08-08 17:00:36 (ost. akt: 2017-08-08 15:20:14)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Światowid zaprasza na wystawę prac malarskich „Mulier” Iwony Dombek-Rybczyńskiej.

Tytuł wystawy „Mulier” - a cóż to znaczy? Mulier to z łaciny kobieta. Kobieta niezależna, silna i pełna energii życiowej. Każdego z tych określeń można użyć również do opisu malarstwa Iwony Dombek-Rybczyńskiej. Kobiety z obrazów artystki odważnie spoglądają na widza. Postaciom na swoich pracach zapewnia sporo przestrzeni, dzięki czemu kreuje inny świat, do którego zaprasza widzów.

Artystka stosuje mocne w wydźwięku środki wyrazu artystycznego: najczęściej maluje szerokimi plamami barwnymi na dużych formatach, bardzo świadomie dobiera kolory, które podkreśla ciemnym konturem.

Wystawa będzie dostępna od 4 do 22 września 2017 r. na holu II piętra, CSE „Światowid”. Wpisuje się w założenia i tematykę imprezy „Silna i niezależna. Kobieta na swoim.”, która odbędzie się 16 i 17 września w CSE „Światowid”. Podczas trwania tego dwudniowego wydarzenia, uczestniczki będą miały okazję zapoznać się oraz zainspirować twórczością Iwony Dombek-Rybczyńskiej.

Artystka urodziła się w 1974 roku w Elblągu, mieszka i pracuje w Ornecie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. Specjalizacja: malarstwo na jedwabiu w pracowni W. Sadleya. Specjalizacja I: Witraż w pracowni profesora J. Gawrona. Specjalizacja II: druk na tkaninie u profesor S. Zielińskiej. W 2002 roku została przyjęta do Okręgu Olsztyńskiego ZPAP.

Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą, m.in. u Anne Fontanie – reżyserki filmu "Coco Chanel". Artystka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczyła również w licznych plenerach artystycznych.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB