Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Jedzie rowerem i namawia do segregowania odpadów. Dominik Dobrowolski w Elblągu

2017-08-11 11:54:14 (ost. akt: 2017-08-11 12:46:15)
Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik

Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Po wakacjach niech zostaną wspomnienia, nie śmieci — mówił w piątek w Elblągu Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik. Nasze miasto odwiedził w ramach swojej akcji Cykling-Recykling.

Dominik Dobrowolski wystartował na rowerze 31 lipca ze Szczecina, przejechał trasę wiodącą przez Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, Koszalin, Darłowo, Słupsk, Hel, Trójmiasto.

W piątek (10.08) zatrzymał się w Elblągu, gdzie przed sklepem "Biedronka" na ul. Łęczyckiej przekonywał, jak ważna jest segregacja odpadów. Pięciogodzinna ekoakcja składała się również z quizów z nagrodami: koszulkami "Andrzeja, co rysuje".

— Trzeci raz odwiedzam Elbląg, tym razem nie sam, lecz z recyklingową lodzią. To przebrana za lodówkę moja córka. Lodzia prezentuje na plecach hasło: Nie wyrzucaj mnie do śmieci. Tego typu odpady nie powinny bowiem kończyć swojego życia na śmietniku. Powinniśmy je oddać podczas zbiórki organizowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów. Odbiór dużych elektrośmieci można też zgłaszać nieodpłatnie na stronie: www.decydujesz.pl. Nie ma wytłumaczenia wyrzucanie ich do lasu, parku, czy przydrożnych rowów. Wystarczy chęć, a ona nic nie kosztuje — mówi Dominik Dobrowolski.

Dominik Dobrowolski podczas swoich wypraw spotyka się codziennie z mieszkańcami odwiedzanych miast, lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, samorządami i organizacjami, zachęcając do dbania o czystość środowiska oraz promując recykling.

W ciągu ostatnich sześciu lat przejechał również rowerem dookoła Polski oraz na trasach Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku. Znany jest też z wielu innych projektów edukacyjnych: Recykling daje owoce, EkoWalentynki, Kultura to Natura, Kwiaty za elektrograty czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku.

Tegoroczną wyprawę zakończy 12 sierpnia w Braniewie.
daw

Dominik Dobrowolski

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB