Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wielki Elektronik w Mjazzdze

2017-08-12 16:00:00 (ost. akt: 2017-08-11 14:52:39)
Wielki Elektronik

Wielki Elektronik

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

O trochę wakacyjnej, koncertowej świeżości muzycznej w Mjazzdze zadba duet współpracujący na co dzień z Kalibrem 44, Abradabem czy Aladdin Killers. Wielki Elektronik zagra w elbląskim klubie we wtorek 15 sierpnia.

Wielki Elektronik to duet wyposażony w instrumenty klawiszowe, gramofony, samplery i inne urządzenia generujące i modyfikujące dźwięk. Panowie tworzący muzykę dla Wielkiego Elektronika, jak twierdzą, chcą zmierzyć się z nowoczesną muzyką elektroniczną. Nurty muzyczne takie jak IDM, electro, trip-hop, dubstep, experimental techno już od początku kontaktu z muzyką znajdowały się w zakresie ich zainteresowań. Jednak wpływu dotychczasowych ich działań na scenie muzycznej nie chcieli unikać.

Charakter jazzowy, improwizacje oraz brzmienie hiphopowe są tu zmiksowane z mocną elektroniką. Trzaski, zgrzyty, głęboki bas – w takie atrybuty wyposażone są melodyjne kompozycje zagrane również klasycznymi instrumentami jak rhodes piano, hammond i inne ciepło brzmiące klasyki.

Ale nie można dać się zwieść, bo nie brak tu interesującej warstwy rytmicznej i nowoczesnych technik modulacji syntetycznych brzmień. Wszystko to grane na żywo. Całość podczas koncertów okraszona wizualizacjami, które będąc spójną częścią live actu na długo pozostają w pamięci widzów.
Mjazzga, 15.08, godz. 20:15. Bilety w cenie 20 zł przed i 25 zł w dniu koncertu.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB