Czwartek, 27 czerwca 2019. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Wakacyjna Akademia Tańca

2017-08-14 09:10:04 (ost. akt: 2017-08-14 09:11:50)

Autor zdjęcia: arch. CT Promyk

Dzieci z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wyruszają na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy do Iławy.

Obóz to połączenie rekreacji z edukacją i sportem. Tematem przewodnim jest taniec towarzyski, a sam obóz skierowany jest do młodszych tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

– W obozie biorą udział dzieci, które są na początku tanecznej drogi ponieważ trenują od około trzech lat – mówi Mateusz Czyżyk, instruktor EKT Jantar – Taki obóz jest dla nich prawdziwym wyzwaniem ze względu na intensywność zajęć i ilość wiedzy jaką muszą przyswoić. 10 dniowy obóz daje tyle same co pół roku pracy w sezonie tanecznym /rok szkolny/.

Obóz będzie miał charakter sportowy. Codziennie rano podczas rozgrzewki dzieci będą biegać a także wykonywać ćwiczenia rozciągające, wysiłkowe i na koordynację ciała.

Zajęcia z tańca towarzyskiego z instruktorami odbywać się będą dwa razy dziennie. A wieczorem dodatkowo 30 minut baletu oraz dla chętnych practice czyli zajęcia podczas, których dzieci samodzielnie ćwiczą poznany materiał.

W programie obozu oprócz dużej ilości zajęć tanecznych znajdzie się także wiele innych atrakcji, w tym warsztaty teatralne.

- Przyjedzie do nas Karol Drozd, były tancerz a obecny aktor współpracujący z teatrem w Berlinie i Warszawie - mówi Mateusz Czyżyk – Przeprowadzi on zajęcia na których dzieci pracować będą nad wyrazem artystycznym w tańcu. Taniec to wyjątkowy sport, w którym nie wystarczy kondycja i umiejętności ale także bardzo ważna jest prezentacja a nawet gra aktorska.
Informacja CT Promyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB