Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Enduro Man wystartował. Na początek był wyścig w rzece Elbląg [zdjęcia]

2017-08-20 12:56:55 (ost. akt: 2017-08-20 17:02:57)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Na początek wystartowali miłośnicy pływania. Marcin Trudnowski i Weronika Glaubert wygrali wyścig pływacki w rzece Elbląg na 1500 metrów, który rozpoczął zawody Enduro Man 2017. Na dystansie o połowie krótszym najszybszy był Przemysław Kryszyłowicz, który w ten efektowny sposób zakończył swój urlop.

Enduro Man to zawody wymyślone przez miłośników triathlonu ze stowarzyszenia ElAktywni. To ich już piąta edycja. Po raz pierwszy jednak zawody odbywają się nie w ciągu jednego weekendu, a są rozłożone w dłuższym czasie. Na początek w niedzielę (20.08) odbył się wyścig pływacki w rzece Elbląg. Tę konkurencję ukończyło 30 zawodników.

Chętni w niedzielę mieli do wyboru dwa dystanse: 750 i 1500 metrów. Na tym krótszym najszybciej na metę dotarł Przemysław Kryszyłowicz z czasem 18 minut i 43 sekundy. Właśnie wrócił do rodzinnego miasta z urlopu.
— Na Facebooku wyskoczyła mi informacja o tych zawodach i postanowiłem wziąć w nich udział — opowiada. — Pierwszy raz ścigałem się w rzece Elbląg. Jest zdecydowana różnica jeżeli chodzi o pływanie w basenie, a otwartym akwenie. O wiele trudniej jest nawigować, w efekcie często zbaczałem z trasy. Pogoda dzisiaj była idealna, warunki też. Bardzo fajne zawody.

Wyścig na 1500 metrów wygrał Marcin Trudnowski z Grupy Wodnej Elbląg. Na metę dotarł w 24 minut i 34 sekundy. Dzień wcześniej wystartował w Poznaniu w długodystansowych mistrzostwach Polski, podczas których ścigał się na 3 kilometry.
— W Poznaniu zająłem czwarte miejsce w swojej kategorii, zabrakło mi 40 sekund, by być na podium — mówi.

W Elblągu prowadził przez cały czas.
— Nie lubię zostawiać rozstrzygnięcia wyścigu na koniec. Lubię płynąć swoje, nadać konkretne tempo. To jest frustrujące przegrać na ostatnich metrach, dlatego staram się tego nie zostawiać losowi — powiedział nam. — W niedzielę trochę brakowało sił, ale konkurenci puścili mnie przodem. Czy wezmę udział w innych konkurencjach. Na pewno nie wystartuję w kolarstwie, ale jeżeli czas pozwoli to wezmę udział w biegu.

W stawce 30 zawodników, którzy ukończyli pływanie były dwie kobiety. Na 1500 metrów zwyciężyła 17-letnia triathlonistka Truso Elbląg Weronika Glaubert, która m.in. wyprzedziła swojego trenera Bogusława Tołwińskiego.
— Zapisałam się na zawody w ostatniej chwili. Uznałam, że wystartuję w swoim mieście — opowiada Weronika, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. — Nie było wiele kobiet, więc ścigałam się z kolegami z klubu. Miałam już wcześniej okazję pływać w rzece Elbląg. Warunki dzisiaj były idealne, woda nie była za ciepła, ale też nie za zimna. Płynęło się bardzo przyjemnie, tylko czasami przeszkadzały glony, ale tego można było się spodziewać.

Kolejne etapy Enduro Man 2017 odbędą się 3 września (biegi w Bażantarni) oraz 10 września (wyścig kolarski w centrum miasta). Można się jeszcze do nich zapisywać. Szczegóły na stronie internetowej organizatorów ze stowarzyszenia ElAktywni - tutaj
AKT

Wyniki
750 metrów:
1. Przemysław Kryszyłowicz (Elbląg) 18.43; 2. Michał Skorupa (Elbląg) 20.12; 3. Tomasz Kurowski (Elbląg) 22:30

• 1500 metrów:
mężczyźni: 1. Marcin Trudnowski (Grupa Wodna Elbląg) 24.34; 2. Maciej Winczewski (Truso Elbląg) 26.14; 3. Waldemar Bogusz (Tczew) 26.38
kobiety: 1. Weronika Glaubert (Truso Elbląg) 28.38; 2. Julia Łaszkiewicz (Gdynia) 39.10

http://m.wm.pl/2017/08/orig/image-1-409752.jpg
Fot. Michał Kalbarczyk


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB