Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Sześciolatka potrącona przez auto na Wyspiańskiego. Policyjny bilans weekendu

2017-08-21 09:48:54 (ost. akt: 2017-08-21 09:54:53)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Na ul. Wyspiańskiego 41-letnia kobieta, kierująca oplem signum, potrąciła 6-letnią dziewczynkę, która ze złamaną nogą została odwieziona do szpitala. To było najpoważniejsze zdarzenie drogowe podczas minionego regionu w Elblągu.

Elbląscy policjanci podczas minionego weekendu odnotowali jeden wypadek drogowy oraz 16 kolizji. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w sobotę (19.08) przed godz. 16 na ul. Wyspiańskiego. 41-letnia kobieta, kierująca oplem signum, potrąciła 6-letnią dziewczynkę. Piesza ze złamaną nogą została odwieziona do szpitala.
— Kierująca była trzeźwa. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy — informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podczas weekendu policjanci z "drogówki" przeprowadzili 237 kontroli. W jednym przypadku zatrzymali prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Taka kara spotkała 28-letniego kierowcy fiata punto. Na ul. Jana Pawła II rozpędził samochód do prędkości 112 km/h. Został ukarany 500-złotowym mandatem i na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.

Policjanci zatrzymali także czterech kierujących w stanie nietrzeźwości. Rekordzista weekendu jechał opel vectrą i miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał go w sobotę przy ul. Fabrycznej w Elblągu. Za jazdę
autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat dwięzienia oraz utrata uprawnień do kierowania. Dodatkowo sąd wydaje takiej osobie zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB