Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

DKF zaprasza na Pożegnanie z Europą

2017-08-21 11:25:58 (ost. akt: 2017-08-21 11:34:43)

Autor zdjęcia: arch. dystrybutora

Pożegnanie z Europą, to propozycja na ostatnie wakacyjne spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Filmowym im. Andrzeja Munka.

Austriacki kandydat do Oscara 2017, pokazywany m.in. na festiwalu w Locarno. Oparta na faktach historia, obrazująca schyłkowe lata życia wybitnego austriackiego poety i prozaika żydowskiego pochodzenia, Stefana Zweiga. Pożegnanie z Europą – bo o tym filmie mowa - to propozycja na ostatnie wakacyjne spotkanie z Dyskusyjnym Klubem Filmowym im. Andrzeja Munka, na które Kino Światowid zaprasza w najbliższy czwartek (24 sierpnia) o godz. 19:00.

Stefan Zweig to pisarz, którego twórczość zainspirowała powstanie filmu „Grand Budapest Hotel” Wesa Andersona.
Autor słynnych nowel „Amok” i „List od nieznajomej”, wydanych w Polsce w zbiorze „24 godziny z życia kobiety i inne opowiadania”, w latach 20. i 30. XX wieku cieszył się popularnością niemal w całej Europie.

Mimo to, jako pacyfista i przeciwnik faszyzmu, w obliczu wojny zdecydował się wyemigrować ze Starego Kontynentu w roku 1934. Po kilku latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Argentynie, od roku 1941 pisarz przebywa w Brazylii, którą zauroczył się do tego stopnia, że planuje poświęcić jej swoją nową książkę. W tym celu, wspólnie z drugą żoną, Lotte, odkrywa różne regiony kraju, w tym te najbardziej odległe.
Informacja CSE Światowid


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB