Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Zakończenie pleneru w Młynarach

2017-08-28 15:54:42 (ost. akt: 2017-08-28 16:00:03)
Plener w Młynarach

Plener w Młynarach

Autor zdjęcia: arch. OK w Młynarach

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie XIX Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Bliżej natury”, który trwał od 19 do 25 sierpnia br.

W tegorocznym plenerze udział wzięło 20 : w tym piętnastu malarzy: Tadeusz Bury, Gabriela Badurek, Małgorzata Krause, Teresa Konopka, Natalia Shinkarenko, Marina Schnitkova, Olga Salimowa, Blanka Skórczyńska, Małgorzata Kordylewska, Krzysztof Jungnikiel , Łukasz Dymiński, Katarzyna Gąsińska, Michał Gąsiński, Paweł Galiński, Jolanta Żylis oraz czterech rzeźbiarzy: Andrzej Klonowski, Norbert Kornack, Władysław Weremko i Mikołaj Olejniczak. Obraz w formie intarsji wykonał Zenon Janusz Pląskowski, który w plenerze uczestniczył po raz pierwszy.

W ciągu siedmiu dni w trakcie pracy twórczej powstało około czterdziestu obrazów, grafiki oraz cztery duże rzeźby. Wykonane prace można było podziwiać i nabyć na miejscu. Artyści przywieźli też swoje prace, wykonane wcześniej. Małgorzata Krause pochwaliła się pięknymi witrażami i kapeluszami malowanymi w kwiaty.

Norbert Kornacki i Andrzej Klonowski zaprezentowali rzeźby i płaskorzeźby. Organizatorzy zapewnili przybyły artystom atrakcję- niespodziankę, rejs statkiem po kanale Elbląsko-Ostródzkim z pochylniami. W środę zaplanowano dzień otwarty, czyli warsztaty dla osób zainteresowanych sztuką. W warsztatach uczestniczyły dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz osoby mieszkańcy Młynar.

Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej w Ośrodku Kultury w Młynarach w dniu 1 września.
Elżbieta Lisowska, Dyrektor Ośrodka Kultury

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB