Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Na tej ulicy kierowcy często źle parkują. Auta odholowane z elbląskiej starówki

2017-09-05 13:00:04 (ost. akt: 2017-09-05 13:02:55)
Oficer dyżurny elbląskiej policji

Oficer dyżurny elbląskiej policji

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Tylko podczas ostatniego weekendu elbląscy policjanci odholowali cztery samochody, których kierowcy nieprawidłowo zaparkowali na ul. Wigilijnej. — Te auta utrudniały ruch innym użytkownikom drogi — mówi podkom. Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Wszystkie podjęte interwencje dotyczące nieprawidłowego parkowania na elbląskiej starówce były realizowane po otrzymaniu zgłoszenia od mieszkańców do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. W wyniku zgłoszeń mieszkańców policjanci z ruchu drogowego zlecili odholowanie czterech pojazdów.
— W tym miejscu zmienione zostało oznakowanie, o co też zabiegaliśmy — mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu. — Ma to dyscyplinować kierujących i zapewnić drożność tej ulicy. Odholowanie jest konsekwencją złamania przepisów.

Kierujący, który swoim pojazdem popełni wykroczenie i jego pojazd będzie musiał być usunięty z drogi, poza postępowaniem mandatowym lub grzywną, musi liczyć się z kosztami takiego „holowania”. W Elblągu koszt usunięcia takiego pojazdu to kwota 459 zł.

Policja przypomina: nie tylko pozostawienie pojazdu w miejscu obowiązywania znaku wskazującego, że zaparkowany pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela jest podstawą do tzw. „holowania”. Inne okoliczności w których policja usuwa pojazdy na koszt właściciela to m.in.:
— pozostawienie pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu,
— przekroczenie wymiarów, dopuszczalnej masy całkowitej lub nacisku osi określonych w przepisach ruchu drogowego, chyba że istnieje możliwość skierowania pojazdu na pobliską drogę, na której dopuszczalny jest ruch takiego pojazdu,
— pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu kierowanego przez osobę niepełnosprawną,
— kierowanie pojazdem przez osobę nieposiadającą uprawnień do kierowania pojazdami albo której zatrzymano prawo jazdy i nie ma możliwości zabezpieczenia pojazdu przez osobę uprawnioną do kierowania tym pojazdem.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kkk #2321150 | 109.241.*.* 5 wrz 2017 15:22

    A KTO DOSTAŁ UMOWĘ NA WYWÓZ AUT? CZYJ ZNAJOMY JEST TAKI ZAROBIONY?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz