Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wieczór poetycki w SP 11. Jego gościem poeta pochodzący z Holandii

2017-09-05 21:09:28 (ost. akt: 2017-09-05 21:13:16)

Autor zdjęcia: nadsłane/Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu

Gościem wieczoru poetyckiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 11 w Elblągu, będzie już 13 września Arco van Ieperen. Poeta pochodzi z Holandii, urodził się w Goudzie, studiował ekonomię w Hadze, a także filologię angielską w Gdańsku. Początek wieczoru o godz. 17.

Arco van Ieperen pisze także pracę doktorską z zakresu literatury amerykańskiej. Pracuje w elbląskim Instytucie Pedagogiczno–Językowym, jako lektor języka angielskiego.

W 1996 r. poeta wydał autorski tomik poezji pt. „De Tango Met Mijn Schaduw/Tango z moim cieniem”. Jego wiersz „Stutthoff” wygrał Wojewódzki Turniej Jednego Wiersza w Alphen. Publikował także w „Tyglu” oraz w holenderskim „Rijn en Gouwe”. Podczas zeszłorocznego elbląskiego „Lata w formie” Arco van Ieperen otrzymał nagrodę za swój wiersz „Przykro”.

Arco van Ieperen na co dzień to także tata trójki wspaniałych dzieci, które są uczniami naszej szkoły. Podczas wieczoru będziemy mieli okazję poznać także najmłodszą poetkę z rodziny van Ieperen, Laurę oraz jej twórczość. Z całą pewnością będzie to wspaniały, niezapomniany wieczór spędzony w atmosferze relaksującej muzyki i wyjątkowej poezji – najlepszy sposób na spędzenie wrześniowego popołudnia.

Zapraszamy wszystkich chętnych bardzo serdecznie do Szkoły Podstawowej Nr 11 w Elblągu przy ul. Korczaka 34 (Osiedle Nad Jarem) 13 września 2017 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.
Do zobaczenia!
Nauczyciele SP nr 11

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB