Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Aktywny senior. Zapraszają do działania osoby 60+

2017-09-06 07:00:00 (ost. akt: 2017-09-05 21:22:06)

Jesteś seniorem 60+? Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza cię do działania, pomagania, zabawy, zmiany stylu życia, poznania ciekawych ludzi, aktywnego spędzania wolnego czasu, dzielenia się doświadczeniem.

— Starość nie musi oznaczać pozostania w domu, zaniechania aktywności — przekonuje Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. — Zapraszamy wszystkie osoby w wieku 60+ z Elbląga do udziału w bezpłatnych szkoleniach oraz zajęciach sportowo-rekreacyjnych, organizowanych w ramach projektu „Aktywny Senior”.

Celem programu ,,Aktywny Senior” jest zaktywizowanie osób po 60 roku życia poprzez edukację i czynny udział w działaniach wolontarystycznych, promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz propagowanie aktywności fizycznej wśród tej grupy wiekowej.
— Dodatkowo chcemy przygotować osoby starsze do promowania oraz  inspirowania swoich lokalnych środowisk do aktywnych form spędzania wolnego czasu — informuje Laura Mickiewicz z RCW.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia i warsztaty z zakresu:
— wolontariatu- „Dlaczego warto być wolontariuszem?”,
— zdrowego i bezpiecznego stylu życia- „Żyj zdrowo i bezpiecznie”,

Każdy uczestnik weźmie udział w następujących zajęciach sportowo- rekreacyjnych:
— nordic walking
— ćwiczenia usprawniające w wodzie
— body-ball

— Po zakończeniu szkoleń oraz warsztatów każdy z seniorów uczestniczących w projekcie uzyska status "Asa Wolontariatu" i odbędzie 50 godzin „praktyk” wolontariackich w jednej placówce oświatowej lub organizacji pozarządowej. Każdy z wolontariuszy otrzyma bilety komunikacji miejskiej celem szybkiego i bezpiecznego dojazdu pod wskazany adres — dodaje Laura Mickiewicz.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu, a ich planowane zakończenie to koniec listopada.

Szczegółowe informacje na temat proponowanych zajęć można uzyskać w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu, przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 pok. 26 w Elblągu od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, telefonicznie pod numerem 55 235-18-85 lub mailowo pod adresem wolontariat@centrumelblag.pl
Rekrutacja trwa do 14.09.17 r.
Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!
Projekt „Aktywny Senior” jest współfinansowany ze środków Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB