Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ostrożnie, to wciąga! Chcą przekonać uczniów do muzyki klasycznej

2017-09-07 10:00:41 (ost. akt: 2017-09-07 10:12:51)

Autor zdjęcia: nadesłane/Elbląska Orkiestra Kameralna

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie „Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!”.

Program, którego koordynatorem jest Instytut Muzyki i Tańca, cieszy się ogromną popularnością w całym kraju, jednak udział w nim bierze elitarne grono zaledwie kilku instytucji muzycznych. „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” to inicjatywa, której celem jest zainteresowanie maturzystów muzyką klasyczną.

— Udział w kolejnej odsłonie programu to dla nas ogromne wyróżnienie. W tegorocznej edycji udział bierze zaledwie kilka instytucji! To bardzo elitarne grono — mówi dyrektor naczelna Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, Bożena Sielewicz. — Poziom kształcenia muzycznego młodzieży, niestety nie zachwyca. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rzadko przychodzą na koncerty naszej orkiestry, często dlatego, że boją się nudy. Realizacja projektu jest idealnym sposobem na dotarcie do tej niezwykle ważnej grupy odbiorców i na przełamanie stereotypów, dotyczące muzyki klasycznej. Mamy szansę wykształcić grono świadomych odbiorców muzyki. A dla maturzystów, którzy gorliwie przygotowują się do egzaminów, godzina z muzyką klasyczną to prawdziwa chwila wytchnienia. Od dawna wiemy przecież o zbawiennym wpływie muzyki klasycznej na pamięć i koncentrację — dodaje

Podobnie jak w zeszłym roku, uczestnicy projektu mogą przychodzić na koncerty z osobami towarzyszącymi – i to bezpłatnie!
— To wielki atut „Filharmoniii…”. Dzięki temu wyjście na koncert staję się świetnym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy na randkę — podkreśla dyrektor EOK.

Po pierwszej edycji programu, przeprowadzonej z udziałem uczniów z I i III Liceum Ogólnokształcącego, do udziału w tegorocznej edycji EOK zaprasza maturzystów ze wszystkich elbląskich szkół. Maturzyści będą mieli okazję usłyszeć m.in. wyśmienitych skrzypków: Bomsori Kim, Mariusza Patyrę czy Jana Staniedę, pianistę Leszka Możdżera czy akordeonistę Mariusza Wyrostka.

Koncert inaugurujący program odbędzie się 13 września w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta o godz. 12.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB