Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

CBA: konkurs na popularyzację sportu zgodny z prawem

2017-09-13 09:53:17 (ost. akt: 2017-09-13 10:57:14)
Pogoda dopisała podczas Pucharu Pomorza rozgrywanego na Górze Chrobrego

Pogoda dopisała podczas Pucharu Pomorza rozgrywanego na Górze Chrobrego

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie znalazło nieprawidłowości w przeprowadzonym konkursie na popularyzację sportu wśród mieszkańców Elbląga. Przypomnijmy, że największy grant w tym konkursie zdobyło stowarzyszenie, które na swoją działalność otrzymało od miasta 200 tys. zł.

Ta decyzja komisji konkursowej wzbudziła wątpliwości niektórych elbląskich radnych. Wyjaśnień od władz miasta zażądało też Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zdaniem elbląskich urzędników procedura i przebieg konkursu odbyły się zgodnie z prawem.

— Od dwóch lat szukałem kogoś, kto podejmie się tego zadania. Powstało stowarzyszenie instruktorów, którzy grupę dzieci i seniorów nauczą tej niełatwej sztuki — mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Urzędnicy wysłali odpowiedź do CBA, w której wyjaśnili jak wyglądała cała procedura związana z konkursem. Po weryfikacji dokumentacji CBA nie dopatrzyło się w tej sprawie złamania prawa, a wyjaśnienia urzędników uznano za wystarczające. Jak wskazuje Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA, jeśli pojawią się nowe okoliczności, to postępowanie będzie prowadzone.

Przypomnijmy: konkurs na popularyzację sportu wśród elblążan został ogłoszony w maju. Do rozdysponowania było 240 tys. zł. Wystartowało sześć stowarzyszeń, m.in. Elbląskie Stowarzyszenie Sympatyków Sportów Zimowych. W marcu utworzyły je osoby związane z Przedsiębiorstwem Turystycznym Góra Chrobrego. I właśnie to stowarzyszenie zdobyło największe miejskie dofinansowanie — 200 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na popularyzację narciarstwa. W tym samym obszarze działało Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego, które w swoją działalność zainwestowało ok. 7 mln zł. Teraz w związku z niesprzyjającymi warunkami narciarskimi PT Góra Chrobrego postanowiło zamknąć interes.

Na wniosek radnego Rafała Traksa (PiS) w październiku konkursem na popularyzację sportu wśród mieszkańców zajmie się jeszcze ratuszowa komisja rewizyjna.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. akto #2326761 | 87.205.*.* 13 wrz 2017 11:27

    komisja niech sprawdzi ile kasy dostało KS Kram Start, a z tego ile do prywatnej kieszeni dostał Rafał Traks, o ile wiem to w stowarzyszeniu, o którym mowa nikt nie pobiera żadnych wynagrodzeń, a kluby sportowe płaca swoim działaczom właśnie z takich dotacji, teraz robi aferę, bo chce się pokazać publicznie przed wyborami, tak to jest jak ma sie parcie na szkło,

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)