Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Elbląg będzie stawiał na zawodowców

2017-09-13 12:00:21 (ost. akt: 2017-09-13 12:08:56)
Kształcenie zawodowe w Elblągu

Kształcenie zawodowe w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Nowoczesne szkolnictwo zawodowe ma być ew Elblągu jednym z edukacyjnych priorytetów. W ramach projektu "Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Elblągu" cztery w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego wzbogacą się o nowe urządzenia.

Głównym celem projektu związanego z modernizacją szkolnictwa zawodowego w Elblągu jest dostosowanie systemu kształcenia i szkolenia w sześciu elbląskich szkołach i placówkach zawodowych poprzez zmodernizowanie i dopasowanie metod i treści kształcenia dla 19 kierunków przy jednoczesnym doposażeniu bazy dydaktycznej oraz podniesienie kwalifikacji i kompetencji 58 nauczycieli. Realizacja tego projektu potrwa do 30 kwietnia 2019 roku, a jego budżet wynosi ponad 8,2 mln zł, w tym kwota dofinansowania to prawie 7,5 mln zł.

W tej chwili miasto szuka już firmy, która zajmie się wyposażeniem czterech pracowni w CKZiU w nowoczesne urządzenia.
I tak za kwotę prawie 142 tys. zł doposażona zostanie pracownia tapicerska.

Tutaj będą się mogli kształcić przyszli stolarze czy technicy technologii drewna.
Za ponad 940 tys. zł zostanie również zakupiony sprzęt i maszyny do pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Ta część zamówienia obejmie także dostawę centrum obróbczego tokarskiego i frezarskiego. Tutaj specjalistyczną wiedzę zgłębiać będą operatorzy obrabiarek skrawających.

Do pracowni obróbki ubytkowej mechanicznej w metalu zostaną zaś dostarczone specjalistyczne urządzenie, których koszt zamknie się w kwocie ponad 1,5 mln zł, w tym także urządzenia spawalnicze i do obróbki ręcznej za dodatkowe 402 tys. zł. W tej pracowni będzie można zdobyć praktyczną wiedzę ucząc się na takich kierunkach jak technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik elektronik, elektryk, monter elektronik, elektromechanik pojazdów samochodowych czy operator obrabiarek skrawających.

W końcu wyposaży się także pracownię metrologiczną w urządzenia za ponad 604 tys. zł. Tutaj praktykować będą m.in. przyszli fryzjerzy czy monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 16 października.
Doposażenie bazy dydaktycznej Centrum Kształcenia Praktycznego jest pierwszym etapem działań podjętych przez Prezydenta Miasta mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego w Elblągu poprzez powołanie samorządowego, ponadpowiatowego, centrum budowania i koordynacji systemu szkolnictwa zawodowego, które będzie nosiło nazwę Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hd #2327691 | 83.20.*.* 14 wrz 2017 11:48

    Kiedy Politechnika?Kiedy zaczniemy kształcić Inżynierów,nie robotników i średni nadzór?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz