Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dni otwarte w Pasłęckim Ośrodku Kultury

2017-09-19 10:59:10 (ost. akt: 2017-10-06 11:36:05)

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza w nowym sezonie tanecznym na kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dni otwarte odbędą się od 02.10 do 06.10.2017.

Dodatkowym atutem dni otwartych będzie możliwość konsultacji z instruktorami i doboru najlepszych zajęć do umiejętności i zainteresowań. Podczas dni otwartych osoby, które dotychczas nie korzystały z naszych usług mogą wziąć udział w zajęciach wg aktualnego grafiku, a następnie porozmawiać z instruktorem danych zajęć o szczegółach lekcji. Zapisy już ruszyły.

KIDS DANCE - to zajęcia ogólnorozwojowe podczas których dzieci w formie zabawy poznają podstawowe kroki i figury taneczne. W trakcie zajęć wykorzystujemy naturalną skłonność dzieci do zabawy, podczas której wprowadzamy podstawowe kroki taneczne oraz elementy gimnastyki i stretchingu. Zajęcia prowadzone są metodą w większej części odtwórczo- naśladowczą, ale zawierają również elementy improwizacji własnej dzieci. Zajęcia Kids Dance uczą koordynacji oraz pomagają rozwijać wyobraźnię i wrażliwość muzyczną. Ponadto dzieci w grupie rówieśników uczą się współdziałania oraz integracji z innymi. Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 3 do 6 lat.Zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 16:00, prowadząca: Pola Stołowska.

CHEERLEADING jest fantastycznym sposobem na własny rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń scenicznych. Dołącz do nas i zobacz jak to jest występować na pokazach i najważniejszych imprezach cheerleaders w Polsce! Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. I grupa: 17:00, II grupa: 18:00. Zajęcia prowadzi Pola Stołowska

ZUMBA to taniec pełen pozytywnej energii, radości, gorących rytmów, a przede wszystkim doskonałej zabawy. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19:00, prowadząca: Pola Stołowska.

TANIEC ORIENTALNY - Jeśli chcesz poczuć się jak księżniczka z "Baśni tysiąca i jednej nocy" to koniecznie dołącz do grupy tańca orientalnego. Zajęcia taneczne prowadzone w przyjaznej, relaksacyjnej atmosferze dla ciała i ducha przy orientalnej muzyce przeznaczone dla kobiet bez ograniczeń wiekowych. To alternatywa dla typowych zajęć fitness pozwalająca na rozwój sprawności i koordynacji ruchowej przy zachowaniu estetyki, gracji i kobiecości. Zajęcia prowadzi Karolina Klimczuk - członkini International Dance Council CID Unesco; instruktor taneczny z uprawnieniami Ministra Sportu i Edukacji, doświadczona tancerka sceniczna. Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 17:30.

BALET KLASYCZNY - Zajęcia prowadzi dyplomowana instruktorka tańca i rekreacji ruchowej -Karolina Malinowska. Od dziecka związana z tańcem i jego różnego rodzaju formami.Rozwijała się w stylu Disco Dance oraz Cheerleaderingu. Obecnie specjalizuje się w tańcu jazzowym i klasycznym.Wciąż szkoli się, biorąc udział w warsztatach tanecznych. Uczyłasię pod okiem wielu wybitnych instruktorów z Polski i zagranicy w dziedzinie tańca współczesnego, baletu czy jazzu, np: Luciano di Natale, Nicolas Huchard, Katarzyna Mieczkowska,Kama Akucewicz, Karolina Kroczak, Adam Michał Góral. Balet oraz modern jazz zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych, łącząc je w układy poznają podstawy tańca klasycznego.


Zajęcia z Karoliną to duża dawka, uśmiechu, nowych pomysłów izabawy, ale także mobilizacja do pracy, która w przyszłości daje upragnione efekty.
W tym sezonie tanecznym ruszają zapisy na zajęcia indywidualne balet/modern jazz. Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych oraz techniki tańca. Dzieci będą miały szanse wziąć udział nie tylko w występach grupowych, ale również w solowych turniejach tanecznych. W ofercie zajęć znajdują się:
-nauczanie oraz doskonalenie choreografii turniejowej
-przygotowanie techniczne stylu tanecznego modern jazz (technika skoków, piruetów, obrotów)
-rozciągające poszczególnych grupy mięśniowych
-indywidualny dobór muzyki

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy, I grupa: godz. 16:30, II grupa godz. 17:30. Prowadząca: Karolina Malinowska

Pola Stołowska to pochodząca z Elbląga kilkukrotna Mistrzyni Polski, a także Mistrzyni Europy w kategoriach Freestyle Pom oraz Pom Dance Senior.Pierwsze kroki stawiała w tańcu towarzyskim oraz Disco Dance, natomiast w 2010 roku została tancerką elbląskiej formacji Cheerleaders Cadmans Senior, z którą związana była przez kilka lat.W następnych latach również jako trenerka juniorskich grup Cheerleaders zdobywała wraz z nimi liczne tytuły na turniejach ogólnopolskich, a także na Mistrzostwach Polski oraz Europy.Poza stratami w turniejach, Pola uczestniczy w różnego typu pokazach jako tancerka performance.Czemu wybrała CHEERLEADING? Ceni w nim to, że składają się na niego różne style taneczne, co wszechstronnie rozwija tancerzy i pozwala na kształtowanie indywidualnych umiejętności.

Karolina Klimczuk (Maisa) - taniec orientalny / taniec brzucha Maisa Shahd – założycielka szkoły; członkini International Dance Council CID Unesco; instruktor taneczny z uprawnieniami Ministra Sportu i Edukacji, doświadczona tancerka sceniczna;By móc nauczyć się swojej miłości – tańca orientalnego – w czasie studiów jako jedna z pierwszych polskich tancerek rozpoczęła naukę w Kairze mieszkając w domu Hassana Khalila, guru tańca orientalnego. Jednocześnie kunszt taneczny systematycznie doskonaliła u największych gwiazd i najlepszych egipskich instruktorów.Jej osobowość taneczna i występy sceniczne doczekały się szerokiego uznania. Sylwetka Maisy Shad została opisana w Encyklopedii biograficznej Who is Who 2012 r. Jak twierdzi: Najważniejsza jest dla niej pasja i miłość do tańca, które sprawiają, że taniec jest nią a ona jest tańcem.
Informacja POK

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB