środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Ptasi piknik z nadleśnictem

2017-09-19 11:13:04 (ost. akt: 2017-09-19 11:21:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Nadleśnictwo Elbląg zaprasza na siódmy "Ptasi piknik". Będzie można wspólnie obserwować migrujące nad naszymi głowami ptaki.

Nadleśnictwo Elbląga zaprasza 30 września i 1 października od godziny 9 do 16 do wspólnego obserwowania migrujących nad naszymi głowami ptaków.
— Przy dawnej leśniczówce Krynica Morska w połowie drogi pomiędzy Krynicą Morską, a Piaskami pod okiem ornitologów i leśników policzymy przelatujące ptaki — informuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg.

W programie imprezy m.in.: warsztaty i nauka rozpoznawania gatunków,odłowy i obrączkowanie ptaków, opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej, spotkania z artystami zafascynowanymi przyrodą, konkursy z nagrodami, ognisko z poczęstunkiem.

— W trakcie pikniku można będzie samodzielnie, z dostarczonych przez organizatora elementów, zbudować budkę lęgową i zabrać ją ze sobą w celu powieszenia wiosną w ogrodzie lub na przydomowej działce. Piknik jest imprezą bezpłatną i otwartą dla każdego — informuje Jan Piotrowski.

Już 30 września i 1 października przypadają Europejskie Dni Ptaków. To wydarzenie obchodzone jest w czterdziestu krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków.

Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB