Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pracownica "gastronomika" walczy z ciężką chorobą. Zrobili akcję z myślą o niej [zdjęcia]

2017-09-20 07:57:15 (ost. akt: 2017-09-20 09:50:41)

Autor zdjęcia: nadesłane/Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu

W Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu w miniony wtorek (19.09) odbyła się kolejna, IX już edycja Wampiriady, czyli honorowego oddawania krwi przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.

Zespół Szkół Gospodarczych już kolejny rok uczestniczy w tej akcji, która wciąż spotyka się z ogromnym zainteresowaniem.
— Tegoroczna zbiórka krwi była jednak niezwykle szczególna, gdyż pomoc niesiona była z myślą o pracownicy naszej szkoły, która zmaga się z ciężką chorobą. W takiej chwili każdy, kto spełniał warunki, przyłączył się do naszej akcji. Szczególnie cieszy fakt, iż mimo, że najstarsze klasy opuściły już mury naszej szkoły w maju, w bieżącym roku szkolnym ich młodsi koledzy i koleżanki dzielnie oraz z zaangażowaniem kontynuują tradycję oddawania krwi w naszej szkole - wielu z nich zrobiło to po raz pierwszy — informuje Alina Godlewska z ZSG, organizator akcji.

We wtorek po przeprowadzeniu badań weryfikacyjnych do oddania krwi zakwalifikowano około 50 uczniów i nauczycieli, którym łącznie udało się przekazać około 20 litrów drogocennego płynu.
— Niestety z przyczyn niezależnych od szkoły nie udało się pobrać krwi od wszystkich, którzy taką chęć zgłosili, dlatego wszystkich zawiedzionych zapraszamy do zgłoszenia się w najbliższych dniach bezpośrednio do Centrum Krwiodawstwa przy ul. Bema 80 w godzinach od 7.30 do 12.00 i podania, że oddają krew na rzecz naszej pracownicy z ramienia naszej szkoły — dodaje Alina Godlewska. — Wszystkie osoby, które dzisiaj oddały krew po raz pierwszy otrzymają książeczki honorowego dawcy krwi i przy kolejnej turze nie będą już musiały przechodzić tak dokładnej weryfikacji przez lekarza i laboratorium. Wszystkim naszym dzielnym uczniom oraz nauczycielom, którzy i tym razem nie zawiedli honorowo oddając krew serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w kolejnej edycji! — dodaje.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB