Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wyłudził zaliczkę na zakup auta

2017-09-20 13:25:27 (ost. akt: 2017-09-20 13:28:42)

Sprzedający poprosił o wpłatę zaliczki w wysokości 4 tys. złotych aby zarezerwować zakup, auta. I na tym zakup samochodu się zakończył...

Ostrożność i cierpliwość to cechy, którymi powinien się wykazać kupujący. Czasem pośpiech i chęć kupna rzeczy za najniższą cenę nie zawsze gwarantuje, że będziemy zadowoleni. Tym bardziej jeżeli jest to samochód.

Przekonał się o tym elblążanin, który poszukiwał auta. Gdy na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł model, który go zainteresował postanowił go kupić. Kontakt telefoniczny, mailowy, okazało się, że do samochodu ustawia się „kolejka” chętnych a to przecież taka okazja. Sprzedający poprosił o wpłatę zaliczki w wysokości 4 tys. złotych aby zarezerwować zakup. Pieniądze wpłynęły na podane konto i… kontakt ze sprzedającym się urwał. I od miesiąca go brak… Sprawa trafiła na policję. Teraz wyłudzeniem zajmą się policjanci od przestępczości gospodarczej.

Ci jednak przestrzegają: Nie dajmy się oszukać. Nie bądźmy łatwowierni. Sprawdzajmy wiarygodność kontrahenta.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pucio #2336331 | 217.99.*.* 25 wrz 2017 22:17

    Podobnie bywa niejako "w drugą stronę" tj. z komisami samochodowymi a później nie można odzyskać pieniędzy za sprzedany samochód: http://pamietnikwindykatora.pl/2011/05/3 0/dlaczego-komornik-nie-moze-sciagnac-dl ugu-z-komisu-samochodowego/ Moja opinia, bez urazy dla uczciwych samochodziarzy: w tej branży odsetek nieuczciwych jest szczególnie wysoki, zachować maksymalną czujność.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz