Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

"Wracaj szybko do zdrowia". Ksiądz od pielgrzymek miał wypadek

2017-09-21 15:40:49 (ost. akt: 2017-09-21 16:36:21)
Ksiądz Waldemar Maliszewski przez wiele lat był kierownikiem elbląskich pielgrzymek na Jasną Górę

Ksiądz Waldemar Maliszewski przez wiele lat był kierownikiem elbląskich pielgrzymek na Jasną Górę

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Przez wiele lat pełnił posługę w elbląskiej parafii św. Mikołaja. Serca wiernych zaskarbił sobie m.in., gdy przez wiele lat prowadził ich w pielgrzymkach na Jasną Górę. Ksiądz Waldemar Maliszewski miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Do zdrowia dochodzi w szpitalu wojewódzkim w Elblągu. O księdzu nie zapomnieli jego przyjaciele, którzy ślą mu życzenia szybkiego powrotu do pełni sił.

Ksiądz Waldemar Maliszewski to bardzo lubiany wśród elbląskich wiernych kapłan. Serca młodzieży zaskarbił sobie, gdy przez wiele lat przewodził pątnikom podczas Elbląskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. Ksiądz Maliszewski był również kapelanem elbląskich policjantów. Za tę posługę w 2015 r. został nagrodzony przez Komendanta Miejskiego Policji Marka Osika medalem „Za zasługi dla Policji”.

Obecnie ks. Waldemar Maliszewski nie pełni już posługi w Elblągu. Jest proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu i dziekanem dekanatu morąskiego diecezji elbląskiej.

Niestety, podczas wykonywania swoich kapłańskich obowiązków uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. 

— Do wypadku doszło pod Rychlikami 30 sierpnia. Ksiądz Maliszewski chciał wyminąć sarnę, która wybiegła na jezdnię, ale stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Wypadek był bardzo poważny — powiedział nam ks. Wojciech Skibicki, rzecznik prasowy diecezji elbląskiej. 


Ksiądz Maliszewski odniósł bardzo ciężkie obrażenia. Był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.
— Sytuacja była groźna, ale obecnie kapłan czuje się już lepiej. Nadal przebywa w szpitalu, ma złamane obie nogi i rękę. Leczenie i rehabilitacja będą jeszcze długie. Prosimy wiernych o modlitwę o zdrowie księdza Waldemara Maliszewskiego — mówi rzecznik diecezji.


W trudnych chwilach o księdzu nie zapomnieli wierni i jego przyjaciele. W szpitalu wojewódzkim w Elblągu, gdzie dochodzi do pełni sił, odwiedziło go m.in. szefostwo elbląskiej policji.
— Życzymy księdzu Maliszewskiemu szybkiego powrotu do zdrowia. Niezwykle miło wspominamy czas, kiedy ksiądz Waldemar był naszym kapelanem — mówi komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Ksiądz Waldemar Maliszewski z wykształcenia i zamiłowania jest historykiem. Doktorat zdobył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ciekawostką jest, że zagrał w filmie Patryka Vegi „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.
Redakcja „Dziennika Elbląskiego” również życzy księdzu Waldemarowi szybkiego powrotu do zdrowia. 

daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Były Parafianin Trójcy Przenajświętszej w Mor #2812850 | 217.99.*.* 1 lis 2019 23:16

    Księdzu Maliszewskiemu cała Moja Rodzina życzy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności. Niech Bóg Błogosławi, a tak bliska Maryja Gietrzwałdzka potrafiąca czynić wiele cudów niech przytuli do swego serca.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz