Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Tańcz Zumbę i Salsation w Promyku

2017-09-25 16:21:24 (ost. akt: 2017-09-25 15:23:52)
Uczestnicy maratonu zatańczą między innymi zumbę

Uczestnicy maratonu zatańczą między innymi zumbę

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Tańcz, ćwicz i spalaj kalorie. Dwie energetyczne formy – zumba i salsation to propozycje z oferty Centrum Tańca Promyk.

Zumba od kliku lat jest jedną z popularniejszych form aktywności, z której chętnie korzystają Panie. To zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku z ogromną dawką energii. Proste kroki taneczne, ciekawe kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa do zabawy. Wszystko to dzieje się w rytm bardzo dynamicznej i ekscytującej muzyki latynoskiej. Ponadto zumba to świetny sposób na zgrabną i kształtną sylwetkę oraz doskonałą kondycję.

Drugą propozycją, która jest nowością w Centrum Tańca Promyk jest Salsation czyli połączenie treningu funkcjonalnego z tańcem. Nazwa „salsation” powstała w wyniku połączenia słów „salsa” i „sensation”. Nie chodzi tu jednak o salsę, czyli znany latynoamerykański taniec. Słowo „salsa” zaczerpnięte jest z języka hiszpańskiego i oznacza sos czyli w tym przypadku mieszankę różnych rytmów, dźwięków i stylów tanecznych. Angielskie słowo sensation znaczy uczucie, wrażenie i wskazuje, że podczas treningu ważne są emocje, a zajęcia w równym stopniu angażują ciało jak i umysł.

— Wydawałoby się , że zumba i salsation są bardzo podobnymi formami, ponieważ obie łączą elementy tańca i fitnessu – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk. — Istnieje jednak między nimi kilka różnic. Podczas gdy zumba jest ukierunkowana bardziej na trening ze zmianami tempa, licznymi podskokami, salsation skupia się bardziej na tańcu. W zumbie ważna jest sprawność fizyczna a jej celem jest zredukowanie masy ciała, natomiast w przypadku salsation spadek wagi odbywa się dodatkowo i w mniejszym stopniu, gdyż najważniejsza jest możliwość wyrażenia siebie poprzez ruch. Jeżeli więc od zajęć oczekujemy dobrej zabawy, ale chcemy oprócz tego zgubić kilka kilogramów – wybierzmy zumbę.

Jeżeli w tańcu szukamy czegoś więcej niż tylko ruchu, chcemy za jego pomocą lepiej wyrazić siebie – lepszym wyborem będzie salsation. My zapraszamy na obie te formy. Zajęcia zumby i salsation realizowane będą w Centrum Tańca Promyk od października. Zumba odbywać się będzie we wtorki o godzinie 20:00, a na salsation w środę o 20:30. Zajęcia prowadzić będzie instruktor Sylwia Majewska.
Informacja CT Promyk


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB