Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Zakopią w ziemi kapsułę czasu

2017-10-01 08:00:00 (ost. akt: 2017-09-29 15:00:56)
Również w Aniołowie (gmina Pasłęk) zakopano kapsułę czasu

Również w Aniołowie (gmina Pasłęk) zakopano kapsułę czasu

Autor zdjęcia: nadesłane

Mieszkańcy Pasłęka już 20 października ukryją w ziemi kapsułę czasu. Odkopana zostanie ona dopiero za 80 lat, czyli wówczas, gdy miasto będzie obchodziło jubileusz 800-lecia. Można przynosić depozyty, które trafią potem do kapsuły.

Już 20 października pasłęczanie na dziedzińcu zamkowym zakopią kapsułę czasu. Wydarzenie odbędzie się z okazji jubileuszu 720 - lecia Pasłęka. Do kapsuły trafią listy napisane przez mieszkańców. Na ten moment jest ich aż 740. Można je jeszcze przynosić do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy w Pasłęku.

— Do kapsuły trafią również wydania gminnego informatora o tematyce społeczno-gospodarczej. Ukazuje się on od 1999 roku, więc przyszli mieszkańcy będą się sporo mogli z niego dowiedzieć o naszej gminie — mówi Damian Berażański z Urzędu Miasta i Gminy w Pasłęku.
Listy zostaną zdeponowane w kaspule czasu do 2097 r., tj. do czasu obchodów 800-lecia Pasłęka.

Kaspułę czasu cztery lata temu zakopali 


również mieszkańcy Elbląga. Trafiły do niej: foldery reklamowe elbląskich firm i organizacji, dokumenty, książki, znaczki, a nawet miód oraz zdjęcia z wesela. Pamiątki po współczesnych elblążanach zostały zamknięte w skrzyni i zakopane przed Ratuszem Staromiejskim. Dla potomnych, którzy będą mogli przeżyć „powrót do przeszłości” w … 2112 r. Pieczę nad skrzynią przez 100 lat sprawuje specjalna kapituła. W jej skład wchodzą elblążanie, którzy będą przekazywali swoje funkcje kolejnym pokoleniom. Dokumenty dotyczące skrzyni, wraz z pieczęcią, przechowywane są w ratuszu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB