środa, 21 października 2020. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Tańcz Zumbę i Salsation

2017-10-01 14:00:00 (ost. akt: 2017-09-29 14:45:17)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka


Zumba i Salsation to dwa najpopularniejsze choreograficzne programy treningowe oparte na tańcu, aerobiku i świetnej zabawie. Czym się różnią? Najlepiej sprawdzić samemu – obie formy od października w Centrum Tańca Promyk.


Zumba to taneczny trening aerobowy, łączący aerobik z krokami latynoskich tańców, czasem także z ćwiczeniami siłowymi. Kroki i układy zumby są niezbyt skomplikowane i łatwe do zapamiętania. To forma treningu, który doskonale ujędrnia ciało, modeluje sylwetkę, pozwala spalić ogromne ilości tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim napawa optymizmem. Każde zajęcia zumby to doskonała zabawa, po której dobry nastrój utrzymuje się jeszcze długi czas.
Na zajęciach salsation uczestnicy uczą się, jak za pomocą ciała wyrażać emocje i interpretować muzykę.

Trening rozpoczyna się od rozgrzewki, która polega na rozgrzewaniu od góry do dołu poszczególnych części ciała. Następnie instruktor prezentuje uczestnikom sekwencje ruchów układające się w choreografie taneczne. Każda choreografia to oddzielna historia opowiadana do innej piosenki. Salsation to świetna forma dla osób, które chcą odzyskać kontrolę nad własnym ciałem, móc poruszyć każdym mięśniem i nabrać nieco świadomości ruchów.Zajęcia zumby i salsation realizowane będą w Centrum Tańca Promyk od października. Zumba odbywać się będzie we wtorki o godzinie 20:00, a na salsation w środę o 20:30. Zajęcia prowadzić będzie instruktor Sylwia Majewska.  CT Promyk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB