Wtorek, 19 listopada 2019. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Dni otwarte w Pasłęckim Ośrodku Kultury

2017-10-08 18:00:00 (ost. akt: 2017-10-06 14:41:14)
Zajęcia w POK w Pasłęku

Zajęcia w POK w Pasłęku

Autor zdjęcia: arch. POK

W ramach dni otwartych w Pasłęckim Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze zajęcia z baletu klasycznego, prowadzone w dwóch grupach: grupa pierwsza dla młodszych, początkujących baletnic oraz grupa druga dla starszych, bardziej doświadczonych tancerek.Zajęcia prowadzi dyplomowana instruktorka tańca i rekreacji ruchowej – Karolina Malinowska. Od dziecka związana z tańcem i jego różnego rodzaju formami. Rozwijała się w stylu Disco Dance oraz Cheerleaderingu. Obecnie specjalizuje się w tańcu jazzowym i klasycznym. Wciąż szkoli się, biorąc udział w warsztatach tanecznych.

Uczyła się pod okiem wielu wybitnych instruktorów z Polski i zagranicy w dziedzinie tańca współczesnego, baletu czy jazzu, np: Luciano di Natale, Nicolas Huchard, Katarzyna Mieczkowska, Kama Akucewicz, Karolina Kroczak, Adam Michał Góral. Balet oraz modern jazz zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych, łącząc je w układy poznają podstawy tańca klasycznego. Zajęcia z Karoliną to duża dawka, uśmiechu, nowych pomysłów i zabawy, ale także mobilizacja do pracy, która w przyszłości daje upragnione efekty.

W tym sezonie tanecznym ruszają zapisy na zajęcia indywidualne balet/modern jazz. Indywidualny tryb nauczania umożliwia szybsze opanowanie kroków tanecznych oraz techniki tańca.

Dzieci będą miały szanse wziąć udział nie tylko w występach grupowych, ale również w solowych turniejach tanecznych. W ofercie zajęć znajdują się:
- nauczanie oraz doskonalenie choreografii turniejowej,
- przygotowanie techniczne stylu tanecznego modern jazz (technika skoków, piruetów, obrotów),
- rozciągające poszczególnych grupy mięśniowych,
- indywidualny dobór muzyki.

Zajęcia odbywają się w środy: I grupa godz. 16:30, II grupa godz. 17:30 i w soboty: I grupa godz. 10:00, II grupa godz. 11:00.
Informacja Pasłęckiego Ośrodka Kultury

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB