Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Elbląskie kobiety połączyły siły!

2017-10-11 15:15:40 (ost. akt: 2017-10-11 15:22:44)
Jedne z zajęć organizowanych przez Koło Gospodyń Miejskich

Jedne z zajęć organizowanych przez Koło Gospodyń Miejskich

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Co wydarzy się po połączeniu energii pań z Koła Gospodyń Miejskich oraz umiejętności twórczych kobiet z grupy Elbląskie Kreatywne? O tym przekonają się Ci, którzy skorzystają z cyklu wspólnych zajęć zaplanowanych na najbliższe miesiące.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu elbląskich rękodzielniczek spotykające się od roku w Domu Sąsiedzkim na Zawodziu gospodynie miejskie z bliska poznają i przetestują najciekawsze techniki pracy własnych rąk. W planach jest m.in. biżuteria koralikowa, którą poprowadzi Sylwia Dudzik oraz papierowa wiklina pod okiem Moniki Kaszubskiej-Grajkowskiej.

Ale to nie wszystko! W gronie Elbląskich Kreatywnych znalazła się również instrumentalistka Dagna Krause, która już 23 października zaserwuje solidną dawkę dobrych dźwięków podczas koncertu wiolonczelowego „Od Bacha do Beatlesów".

Nieformalna grupa Elbląskie Kreatywne to przestrzeń dla twórczych kobiet, które poza rozmowami na Facebooku, spotykają się co miesiąc w elbląskich kawiarniach, by wspólnie tworzyć i wymieniać się doświadczeniami.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 listopada o godzinie 12.00 w Restauracji "Złota Kura" przy ul. Bema. W planach jest tworzenie bombek metodą decoupage. Szczegółowe informacje o spotkaniu można uzyskać w grupie na FB. Niecierpliwi będą mogli jednak spotkać się z nimi wcześniej w ramach zawodziańskich zajęć dla Pań, które odbywają są w październiku.

Ta współpraca to najpiękniejszy prezent na kolejny rok działania - podkreślają uczestniczki Koła Gospodyń Miejskich - Mamy nadzieję, że to będzie „przyjaźń” na dłużej.

Spotkania odbywają się co poniedziałek o godzinie 11.00 w budynku Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu przy ulicy Warszawskiej 55. Warsztaty realizowane są w formie koszykowej tj. zwrotu kwoty na materiały do pracy ustalanej każdorazowo podczas zajęć w zależności od ilości osób uczestniczących. Kawę i herbatę bez ograniczeń zapewniają animatorzy Domu - dodają organizatorzy.

16.10.2017 „Rękodzieło - biżuteria koralikowa”: warsztaty prowadzona przez Panią Sylwię Dudzik
Zabieramy ze sobą szydła w rozmiarze 1,25 oraz złotówki na składkę za materiały.
23.10 Koncert wiolonczelowy „Od Bacha do Beatlesów” w wykonaniu Dagny Krause, a po koncercie kawa, herbata i ćwiczenia pamięci.
30.10. „Rękodzieło - papierowa wiklina” pod okiem Moniki Kaszubskiej-Grajkowskiej
Informacja organizatorów

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB