Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Świętowali elbląscy nauczyciele

2017-10-13 15:09:46 (ost. akt: 2017-10-13 15:28:04)
Dzień Edukacji Narodowej 2017

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W piątek (13.10) w elbląskim teatrze odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do nagrodzenia nauczycieli wszystkich stopni edukacji. Łącznie nagrody otrzymało aż 151 nauczycieli.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 151 nauczycieli elbląskich szkół i placówek oświatowych zostało wyróżnionych Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz nagrodami Prezydenta Miasta Elbląga.

Jednym z wyróżnionych nauczycieli jest Paczkowski Wojciech, nauczyciel historii w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu z trzydziestoletnim stażem. Jaka jest jego recepta na belferski sukces?

— Trzeba swój zawód lubić. Gdy 30 lat temu kończyłem studia, miałem mgliste pojęcie o swojej przyszłości w roli nauczyciela. Pasja pojawia się z czasem i mimo, że uczę tak długo, ten zawód jest nadal istotnym elementem mojego życia. Zawsze staram się nie popaść w rutynę. Nigdy nie przeprowadziłem dwóch identycznych lekcji. Po tych trzydziestu latach, naprawdę mogę stwierdzić, że dokonałem dobrego wyboru w życiu zawodowym. Szkoła, to mój drugi dom. Przede wszystkim trzeba lubić swoich uczniów. Mam z nimi relacje rodzinne. Uczę już dzieci moich pierwszych uczniów. Śmieję się, że skończę swoją karierę w momencie, gdy usłyszę od ucznia: pan uczył moja babcie. Wtedy będę zwijał manatki. Mój syn zdobył w tym roku magistra z historii, mam nadzieję, że również zostanie nauczycielem — mówi Wojciech Paczkowski.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podkreślił, że praca elbląskich nauczycieli przynosi znakomite efekty.
— Nasi uczniowie osiągają sukcesy nie tylko w trakcie edukacji szkolnej, także w życiu zawodowym. W tym roku szkolnym świętujemy jubileusze czterech elbląskich szkół. To okazja, by się przekonać, jak dobrze odnajdują się w ich życiu absolwenci. Są wśród nich naukowcy, prezesi firm, przedstawiciele władz wojewódzkich, dowódcy służb mundurowych, prezydenci miast, radni, dyrektorzy, nauczyciele. W złotej dziesiątce szkół podstawowych województwa warmińsko - mazurskiego są cztery nasze szkoły. To efekty pracy ponad trzech tysięcy pracowników oświaty i nauczycieli. Serdecznie za to dziękuję — mówi prezydent Wróblewski.

Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w imieniu środowiska nauczycielskiego podziękowała za wyróżnienia.
— Wśród nagrodzonych są przedstawiciele edukacji każdego szczebla: przedszkoli, podstawówek, szkół średnich, placówek specjalnych, szkołach branżowych. Dziękujemy bardzo, że nasz wysiłek został dostrzeżony i doceniony. Bez tego też pracowalibyśmy równie ciężko i wytrwale i nasza praca też by była efektywna. Jednak być docenionym jest zawsze przyjemnie. Jest to również ogromne zobowiązanie, żeby jeszcze mocniej, jeszcze bardziej pochylić się nad młodym człowiekiem, po to, by miał po nas wspaniałe wspomnienia — mówi Agnieszka Jurewicz.
Galę zakończył występ zespołów "Szalone małolaty" i "Szalone" z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB