Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Stracili dach nad głową. Szachiści jednoczą siły, by pomóc rodzinie

2017-10-17 09:53:02 (ost. akt: 2017-10-17 10:02:45)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Szachiści jednoczą siły, by pomóc Joli i jej rodzinie odbudować dom. Rodzina straciła cały dobytek w pożarze, jaki miał miejsce pod koniec września w miejscowości Jazowa. Możesz także im pomóc. Zgłoś się do turnieju, który odbędzie się w najbliższy piątek (20.10) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 51 w Elblągu.

To wielki cud, że nikomu nic się nie stało, bowiem niezwykle groźny pożar obejmował już 2/3 budynku w chwili, gdy na miejsce zdarzenia pojawili się strażacy. Jednak rodzina straciła dach nad głową i wszystko co potrzebne do normalnego życia. Wiele osób zaangażowało się w pomoc potrzebującym, w tym m.in. Bogdań Siwoń, instruktor sekcji szachowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, który bezpłatnie udostępnił salę.

— Jola w czasach liceum grała w szachy i odnosiła sukcesy. Uczęszczała do klubu sportowego Start w Elblągu. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni województwa. Z tego względu wśród znajomych i przyjaciół powstała inicjatywa aby, wesprzeć Jolę i jej rodzinę podczas turnieju szachowego — łumaczy pomysłodawca. — Zgłosić się i przyjść może każdy. Najważniejsza jest pomoc i wsparcie w tak trudnym dla całej rodziny czasie. Ważne, żeby nie pozostać obojętnym wobec tragedii ludzkiej. Razem możemy zebrać większą sumę, a liczy się każda złotówka.

Zgłaszać swoją chęć udziału może każdy niezależnie od wieku do dnia 19 października. Wystarczy wysłać informację do głównego sędziego - Bogdana Siwonia - drogą e-mailową: bogdansiwon@wp.pl, bądź skontaktować się z pomysłodawcą telefonicznie pod numerem 511 745 807. W dniu imprezy - 20 października - zgłoszenia / potwierdzenia zgłoszeń odbędą się na sali gry (I piętro budynku MDK na Wyspie Spichrzów) w godz. 15.30-16.30.

Uczestnicy do 18 roku życia mogą wnieść swój udział w charytatywnym turnieju szachowym przekazując kwotę 5zł od osoby, zaś szachiści powyżej 18 lat w wysokości 10 zł. Większe kwoty mile widziane. Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie.

W organizację zbiórki przyjaciół i znajomych rodziny włączyli się również pracownicy Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu, w którym Jola pracuje na co dzień. Za pośrednictwem profilu „Aktywne Zawodzie” na Facebooku ([urlhttps://www.facebook.com/Aktywne-Zawodzie-1634947966835889/]tutaj[/url] trwa zbiórka rzeczy, których potrzebują. Każdy może wesprzeć rodzinę Joli także finansowo i pomóc Urbankiewiczom dobudować ich dom.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB