Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Miasto chce sięgnąć po unijne pieniądze na trzy turystyczne ścieżki

2017-10-17 16:16:05 (ost. akt: 2017-10-17 15:22:54)
Stare Miasto w Elblągu

Stare Miasto w Elblągu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

O pieniądze unijne na trzy ścieżki turystyczne stara się prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Utworzenie ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne w Elblągu, to tytuł kolejnego projektu, o dofinansowanie którego zabiega prezydent Witold Wróblewski.

— Wniosek złożony został na konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020. Przedsięwzięcie dotyczy stworzenia ścieżek dydaktycznych, łączących obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Elbląga w spójną całość tematyczną i przestrzenną — informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Projekt zakłada wyznaczenie i oznakowanie trzech ścieżek dydaktycznych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (ławki, śmietniki, oświetlenie), dotyczących: zabytków Starego Miasta, parków i form przestrzennych oraz utworzenie specjalnej aplikacji multimedialnej na ich temat.

Łączna długość planowanych ścieżek to 16 km, a liczba obiektów które zostaną oznakowane - 69. Działania te przyczynią się do zwiększenia dostępności do dziedzictwa kulturowego i naturalnego Elbląga nie tylko dzięki oznakowaniu i opisaniu miejsc i obiektów, ale również dzięki połączeniu ich w jednolitą całość. Pozwoli to użytkownikom na zdobycie wiedzy o poszczególnych elementach dziedzictwa i na poznanie wielu z nich w uporządkowany i spójny sposób. Układ i położenie tras będą zachęcały użytkowników nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale i do wybierania ekologicznych form transportu.

Projekt obejmuje również konserwację siedmiu wybranych form przestrzennych, leżących na trasie ścieżki dydaktycznej. — Przywrócenie ich do dobrego stanu pozwoli na pełne i pozytywne odczytanie ich znaczenia przez odbiorców. Zapewni też ochronę rzeźb jako ważnych składników dziedzictwa kulturowego miasta.
Szacunkowy koszt projektu wynosi 489.634,97 zł, z czego planowane dofinansowanie unijne to 415.700,09 zł — informuje Joanna Urbaniak.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB