Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Nagroda Tuus dla Lazarusa i koncert Haliny Mlynkowej [zdjęcia]

2017-10-20 22:12:32 (ost. akt: 2017-10-20 23:54:13)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Idźmy naprzód z nadzieją - te słowa świętego Jana Pawła II przyświecają obchodom tegorocznych Dni Papieskich. W Elblągu z tej okazji w piątek wręczono nagrodę Tuus, która trafiła do stowarzyszenia Lazarus, a później odbył się koncert Haliny Mlynkowej, byłej wokalistki Brathanków.


Każdego roku diecezja elbląska w trakcie obchodów Dni Papieskich nagradza osoby, które są wrażliwe i bezinteresownie służą innym. Uroczysta gala Elbląskich Dni Papieskich, upamiętniających rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża 16 października 1978 r., odbyła się w piątek (20.10) w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Nagroda Tuus trafiła do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus. Stowarzyszenie powstało w grudniu 1999 r. Podstawowym celem działania Lazarusa jest niesienie pomocy starszym, chorym i niepełnosprawnym, bezrobotnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym.
— To jest ogromne wyróżnienie, szlachetne, piękne i bardzo zobowiązujące — mówi Izabela Babraj, prezes Lazarusa. — Cieszymy się bardzo z nagrody. Jesteśmy organizacją, która zatrudnia 110 osób i te osoby pracują dla 450 ludzi codziennie. Mamy dom dziennego pobytu, do którego codziennie jest przywożonych 60 osób naszymi samochodami. Mamy fantastycznych terapeutów, są super specjalistami, a do tego są empatyczni, cierpliwi, kochają tych swoich podopiecznych. Głos mi się łamie, bo to jest tak niezwykła chwila dla nas.

Prowadzący uroczystość ks. Paweł Towarek przypomniał, że św. Jan Paweł II odwiedził Elbląg 6 czerwca 1999 r.
— W ciągu minionych lat przypominaliśmy w tym miejscu, że Jan Paweł II to papież naszej wolności, rodzinny, papież święty, ludzi młodych i miłosierny — mówił o Dniach Papieskich. — Dzisiaj nawiązując do hasła tegorocznych Dni Papieskich pragniemy przypominać, że Jan Paweł II to także papież wędrowiec, drogi, zdążania do celu.

— Dni Papieskie są trwałym śladem po wielkim rodaku, honorowym obywatelu Elbląga, św. Janie Pawle II — mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. — W licznych pielgrzymkach, w tym również tych do Polski, swoimi działaniami dawał nadzieję na wolność i lepsze życie. Wielokrotnie powtarzał, że miłość jest najlepszym świadectwem, które otwiera człowieka na nadzieję. Laureaci nagród Tuus są najlepszym przykładem służby wobec innych ludzi. Lazarus od wielu lat wspiera tych najsłabszych i najbardziej potrzebujących, niesie nie tylko pomoc, ale przede wszystkim nadzieję osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bogna #2355488 | 37.128.*.* 21 paź 2017 07:23

    Byłam z curko ale nas na zdjenciu nie ma

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz