środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Noc Świętych w Elblągu

2017-10-24 10:04:17 (ost. akt: 2017-10-24 11:08:21)
Procesja ubiegłorocznej Nocy Świętych

Procesja ubiegłorocznej Nocy Świętych

Autor zdjęcia: Artur Młodziński.

Organizowane w całym kraju Noce Świętych cieszą się coraz większa popularnością. Według duchownych, są nie tylko alternatywą dla Halloween ale także przypomnieniem, że każdy jest powołany do świętości. W Elblągu Noc Świętych odbędzie się 31 października.

To już druga Noc Świętych, która zostanie zorganizowana w Elblągu.

— Pierwsze wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością i wzięło w nim udział około 250 osób. Czuwanie w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ma na celu ukazanie piękna powołania do świętości. W tak przeżywanej wigilii przygotujemy się do uroczystości Wszystkich Świętych i religijnego przeżywania faktu odchodzenia naszych bliskich, z którymi kontakt się nie urywa, bo przykładem jest właśnie obecność świętych pośród nas — mówi ks. Artur Młodziński, koordynator wydarzenia.

W Elblągu Noc Świętych odbędzie się we wtorek 31 października, o godz. 19 w kościele pw. św. Wojciecha przy ul. Wiejskiej. W programie przewidziano katechezę, adorację i uwielbienie Jezusa w Eucharystii, procesję z relikwiami po cmentarzu, apel jasnogórski i modlitwę przy relikwiach.

— Zapraszamy na to niezwykłe spotkanie; wspólnoty modlitewne, formacyjne i inne, młodzież, rodziców z dziećmi i innych dorosłych, wszystkich młodych i starszych, świeckich i duchownych. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów — zachęca ks. Artur Młodziński. — Będzie to radosny czas modlitwy, skupienia, śpiewu, adoracji i uwielbienia Boga w darze Jego świętych.
as


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB